Бітум покрівельний

БітумНайпоширеніший матеріал для облаштування плоских покрівель – рулонні матеріали на бітумній основі. І для їх фіксації використовується покрівельний бітум або мастика на його основі. Бітум являє собою речовину темного кольору, отриману при переробці нафти з додаванням різних органічних компонентів і смол. Існує велика кількість марок і видів бітуму, які відрізняються за своїм складом і технічними характеристиками, купити бiтум оптом ви можете в компанії “Строймаг”. Різні види бітуму мають різну твердість, міцність, еластичність, і температуру плавлення. За своїм призначенням бітуми діляться на будівельні, дорожні, покрівельні та ізоляційні.

Різновиди бітумів

Будівельний бітум призначається для гідроізоляційних робіт при зведенні фундаментів, стін підвалів та інших конструкцій. Як правило, будівельний бітум використовується в гарячому вигляді і дозволяє приховувати досить великі тріщини і щілини, ширина яких може доходити до 0,5 см.

Покрівельний бітум сучасна промисловість використовує при виготовленні покрівельних матеріалів різного виду. Крім цього бітум, що має назву «покривний» і «просочувальний» використовується для просочення і нанесення основного шару на основу даху. Покривний бітум випускається простий або окислений, який має кращу теплостійкість.

При влаштуванні верхніх шарів м’якої покрівлі використовується матеріал на бітумній основі з різними полімерними наповнювачами, що дає додаткову міцність, тривалість експлуатації, стійкість до перепадів атмосферних температур.

Ізоляційні бітуми застосовуються для нанесення ізоляційного шару на трубопроводах різного призначення, щоб оберегти їх від корозії. Вони являють собою мастики з вмістом пластифікаторів, що дозволяє проводити роботи при низьких температурах.

Покрівельні бітумні матеріали

М’які або бітумні матріали рано чи пізно потребують поточного або капітального ремонту покрівлі . Технологія пристрою м’яких покрівель на увазі використання рулонних або штучних покрівельних матеріалів на бітумній основі. Це може бути руберойд, толь, м’яка черепиця, бітумна покрівельна стрічка. У кожного з них є свої переваги і недоліки.

Руберойд виготовляється з високоміцного картону, який просочується м’яким бітумом, після чого з обох боків покривається тугоплавким бітумом. Також особливістю руберойду є те, що він має з двох сторін посипання з тальку або азбесту різної зернистості. Бітуми нафтові покрівельні можуть застосовуватися для виробництва руберойду, який використовується як для облаштування м’яких покрівель, так і для гідроізоляції будівельних конструкцій.

При виборі руберойду слід звертати увагу на його маркування, яке містить букви і цифри

Руберойд марки РКК або РПП -300 означає, що перед вами руберойд (буква Р), друга літера означає покрівельний або підкладковий, остання буква позначає вид посипання – грубозерниста або пилоподібна.

Залежно від видів посипання руберойд використовується для різних верств покрівлі. Існує вид руберойду з буквою «М» що означає дрібнозернисте посипання. Відповідно руберойд з літерою «К» застосовується для створення верхнього покрівельного шару даху, з буквою «П» для нижньої підкладки.

Руберойд з крупнозернистим посипанням добре піддається забарвленню, що продовжує його термін експлуатації, завдяки підвищеному світло відбиваючому ефекті, і надає покрівлі привабливий зовнішній вигляд. Цифри в маркуванні позначають щільність картону, що використовується в руберойді.

Бітум будівельний покрівельний використовується і для виготовлення черепиці, яка представляє собою штучний матеріал з листами різної форми і розмірів. Відрізняється від руберойду тільки зовнішньою посипкою, яка робиться з кам’яної крихти. Нижній шар бітумної черепиці може бути іноді самоклеючим. В іншому всі характеристики черепиці схожі з властивостями руберойду.

Бітумна стрічка для покрівлі застосовується для ремонту м’яких рулонних покрівель. За своїм складом являє собою матеріал, що складається з декількох шарів. Всередині стрічки знаходиться бітум з пластифікаторами, зверху йде захисний шар з алюмінієвої фольги і нижній шар представлений поліетиленовою плівкою. Бітумна стрічка широко застосовується при влаштуванні примикань покрівлі до вертикальних конструкцій покрівлі, до димохідних і вентиляційних каналів, до водостічних воронок і в інших місцях складної конфігурації. Стрічка добре клеїться до різних матеріалів – металу, каменю, черепиці.

Ремонт покрівлі з бітуму

Ремонт бітумної покрівлі полягає в частковій або повній заміні покрівельного покриття, можливо і з заміною утеплювача і цементно-піщаної стяжки. При великих пошкодженнях покрівлі найпростіше зробити повний ремонт, ніж накладати латки, які через рік-два доведеться знову ремонтувати.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • Меблі для дачі
  Меблі для дачі

  плитка
  Як правильно вибрати тротуарну плитку - рекомендації експертів

  Котеджні селища
  Котеджні селища - альтернатива шумним мегаполісам