Будівництво печі

Будуємо піч Кузнєцова ОВК ПК1

Передісторія

Віталій має старий будинок в селі. Піч в цьому будинку давно була неробочої і за непотрібністю її розібрали. Після тверезої оцінки ситуації Віталій вирішив сам ставити піч.

Для цього йому довелося вивчити все, що стосується печей та їх зведення. Звертатися за порадою до пічника на різних форумах.

Будинок

Будинок, в якому планується зведення печі, зроблений з колод. Його розміри становлять 4,7 х6, 0 метрів, а піч буде знаходиться в центрі і вбудована в міжкімнатну перегородку. Піч планується робити з каміном і топкою, вона не призначена для приготування їжі. Після довгого вибору він зупинився на печі Кузнєцова ОВК ПК1.

Будівництво печі

Про фундаменті печі Віталій подбав завчасно, коли піднімав будинок і заливав фундамент. Для зведення печі він придбав Вітебський цегла, а розчин готує з кембрійської глини і піску за рецептом знайомого пічника.

Брав саме Вітебський, тому що про нього добре відгукувалися фахівці. Цегла добірний без внутрішніх тріщин і витримує 1,5-2 години топки.

Тому він почав з того, що вирізав в підлозі під розмір печі отвір і застелив його руберойдом для гідроізоляції печі. Потім поставив перший – вирівнюючий ряд грубки. Спочатку цеглу він клав по мотузці, а після того як освоївся за рівнем. На третьому ряду він встановив три прочищувальні і поддувальную дверцята. П’ятий ряд насухо, на ньому колосник. На сьомому ряду він зробив дверцята топки, камінну полицю і початок камінної топки. До 12 ряду встановлена ​​топкова дверцята. Зроблено кружало під арку каміна, колосник. На 16 ряду Віталій перекрив топку каміна, але ще недоробив верхня його частина.

Печі Кузнецова не найпростіші, а ця модель не найскладніша. Найбільше часу у нього займало пиляння цегли, ніж кладка печі. Для полегшення роботи під час пиляння (щоб не тримати його ні руками, ні ногами) цегли він придумав пристосування, на якому кріпиться цегла, кладе його туди і пиляє болгаркою.

Ось уже покладено 26 ряд залишилося 4. Як він і припускав Кладка другого ковпака йде швидше – порядовка простіше, скоротилася робота з розпилювання цегли і додався досвід по кладці, але з заслінками йому довелося повозитися. Перед самою стелею він зробив распушку.

З верхніми трьома рядами і зокрема на 29 ряді – перекриттям 2-го ковпака йому довелося неабияк попітніти. Складність полягала в тому, що стеля була поруч, а потім ще довелося прорізати отвір, переносити балку і робити пристрій оброблення.

Для прокладки труби між поверхами він зробив отвір 95х95 см. Труба буде квадратна в шість цеглин. Оброблення буде така: 25 см распушку + 13 хв. вата + нержавейка і на базальткартон і кріпити до балок перекриття.

Після того як була зроблена распушку, і прохід через стельове перекриття він вичистив піч як зовні, так і зсередини. А потім приступив до кладки труби з того ж цегли на глиняному розчині до даху, а зовні із силікатної на цементі.

Нарешті зроблена протипожежна обробка і все готово для кладки труби на даху із силікатної цегли. Поверх труби із силікатної цегли він поставив металевий кожух.

Ось труба і складена, залишилося просушити піч .

Сушка печі

Під час першої спроби затопити піч при відкритої топкової дверцятах в приміщенні було багато диму, але після другої і третьої протопкі з’явилася тяга, і диму вже не було.

З’ясував, що після запалювання дров топкову дверцята потрібно закрити і відкрити тільки після повного загоряння дров. Поки піч повністю не просушитися топкова і піддувальна двері, а також засувки повинні бути відкриті. Сушка триває до тих пір, поки не перестане виступати конденсат на дверцятах печі.

Під час просушування кількість дров закладаються в піч збільшують поступово. Після повної просушки камін затоплюється без проблем і тяга хороша. Якщо піч топити кожен день на її просушування знадобиться близько двох тижнів.

Схожі публікації:


Залишити коментар

 • плитка
  Як правильно вибрати тротуарну плитку - рекомендації експертів

  Камін
  Камін у вашому домі

  Скляні меблі
  Скляні меблі для бібліотеки