Будуємо барбекю крок за кроком

Майстер розкриває професійні секрети будівництва красивого і функціонального барбекю.

Запашна і прозора, як сльоза, юшка, ароматне соковите м’ясо і незвичайно смачний плов можна приготувати лише на відкритому повітрі. Той, хто цінує природний смак їжі, просоченої апетитними запахами диму, знає, що барбекю на дачі – необхідна річ.

Перед вами – покрокова інструкція по створенню споруди, що поєднує в собі елементи печі, каміна, гриля і мангала.

Перше, що треба зробити перед будівництвом барбекю – визначити місце під нього – захищене від сонця, віддалене від дороги і сусідів.

Матеріали і технології

Перед роботою потрібно зробити креслення і плани. Розрахунки виконуються під готову начинку або кратно цеглинам – кращий варіант, що спрощує роботу пічникові.

Цегла використовується придатна для конструкцій, які піддаються термонавантаженням: шамотна або повнотіла червона М :125-175 і вище. Шамотна використовується з кількох причин: хороший колір, прийнятна ціна, витримана геометрія.

При будівництві барбекю цегла можна компонувати. Кількість цегли – від 1200 штук. Товщина шва при кладці становить: 3-5 мм – на мертелей і 5-7 мм – на суміші. Для різання майстер вимочує цегла протягом 5-6 хвилин, для фаскування – 3-5 секунд, при кладці – лише ополіскує.

Для краси споруди використовується цегла з фаскою (знятою під прямим кутом гранню). Майстер знімає її на 4-5 мм по катету. Цеглу ріже «болгаркою», фаску знімає на плиткорізі.

Цегла кладеться на жароміцні суміші на цементній основі. При роботі з глінопесчаним розчином слід додати склянку цементу М: 400 на відро суміші.
Додавши солі в пропорції 0,3-0,4 кг на 10 л розчину, ви зробите його більш стійким до високих температур!

Початок кладки

Перший повний і попередній ряди споруди були виконані з лещадкі (тонка плоска цегла для підлоги грубки). Другий ряд – подіум по зовнішньому контуру викладений підрізаною цеглою. Третій ряд став останнім з лівої сторони (місце під грубку). Таким же чином викладаємо ще кілька рядів, залишаючи місце для арок-перемичок.

Лучкова перемичка

Вирізаємо кружало. Використовуємо дошки довжиною 710 мм (для отворів по 715 мм). Розмічаємо таким чином: від осі відкладаємо 145 мм, по краях – по 20 мм (якщо дошка дозволяє, можна більше, головна умова – «зліт» повинен бути не менше 1/8 ширини отвору).

Далі прикладаємо рейку або правило під прямим кутом до дошки, немов продовжуючи вісь, проводимо межу. За допомогою трьох точок знаходимо радіус і проводимо дугу, використовуючи шнурок і олівець. По контуру вирізаємо електролобзиком, так само робимо ще два елементи.

Розмічаємо цеглу. Прикладіть цеглу до кружалі, намалюйте лінії «скошування» приблизно за такою формулою: (50-20) / 2 = 15 мм, де 50 – відстань між стусанами (там, де цеглини не стикаються). Для кожної перемички потрібно 9 цегли.

Використовуючи кружало, нарізаємо «шпори» цеглини, на які буде спиратися перемичка. Розміри «п’яти» в даному випадку – 113х140 мм (висота). Одну з п’ят виконуємо у вигляді рівнобедреного трикутника висотою 60 мм і з основою – 113 мм. Перші цеглини для перемичок підрізають за місцем.

Термін витримки арочних перемичок в опалубці залежить від якості розчину і температури повітря. Влітку витримують протягом 5-26 діб.

Збираємо три арки. Вони повинні бути однаковими. Розмічаємо заготовлені клинчасті цеглини по висоті: ставимо їх на кружало, з зазором для шва, і за рівнем проводимо межу. Арки збираються від країв до середини, останній цегла – «замковий».

Продовження роботи

Перекриття. Розкладаємо куточки, зверху закладаємо цеглу, виконуємо контур, зовнішню верстку і робимо перший ряд стільниці. Після того, як робота над нею закінчена, знімаємо кружала і приступаємо до формування робочої частини.

Викладаємо перший ряд топкового агрегату. Зверніть увагу, що така перев’язка застосовується лише для пристінних барбекю; для тих, що стоять окремо перев’язка складніша.

«Бруднувата» кладка виправляється після просушування цегли: її зачищають наждачним папером і покривають просоченням або лаком.

Продовжуємо кладку, в 15-м і 16-м рядах роблячи пропили – напрямні для рамки, на яку укладаються шампура або грати для приготування барбекю. При влаштуванні пілястр робимо кладку без перев’язки, вище рівня стільниці – перев’язуємо (в 17-м і 18-м рядах).

Оформляємо перемичку (ряд 22), формуємо димозбірник і закінчується 23-й ряд – найскладніший з усіх. Товсті внутрішні шви Анатолій заповнював не розчином, а тонкими обрізками цегли, щоб знизити витрати на споруду. Завершуємо верхню стільницю (24-й ряд) і викладаємо наступний ряд.

Димозбірник

Заготівля цегли. Розміри отвору – 715х400 мм, треба вийти на 240х240: по 240 мм з боків і 160 мм – по фасаду (округляємо до 20 і 15 мм). Умовно розбиваємо на 10 рядів і нарізаємо цеглу (на кожен ряд підрізування йде близько години). «Загублені» міліметри компенсуються 11-м, а в разі необхідності – і 12-м рядами. Потім укладається граніт. Визначивши місце входу металевої труби в димозбірник, кладемо димозбірник (26-37-й ряди).

Труба

В одному ряду кладемо шість цеглин (470х470 мм по периметру). Перев’язка – проста – дворядка (ряди 97-98). Робимо Сандриками (виступ), формуємо оголовок. Потім йде рядовий ряд в «шестерик», сандрики, знову ряд в «шестерик», після робимо купол (мінарет). Чудо-барбекю готово!

Схожі публікації:


Залишити коментар

 • цегла
  Яку цеглу вибрати для будівництва будинку?

  збірні басейни
  Вибираємо басейн. Надувні і збірні басейни

  random image
  Озеленення присадибної ділянки