Дачні споруди

Якось, роблячи шашлик в переносному мангалі, подумав – а чи не зробити мені на дачі барбекю своїми руками?

Барбекю і альтанка з підручних матеріалів

Спочатку хотів побудувати всю конструкцію по науці – з глини і шамота, але, враховуючи несерйозність споруди, вирішив робити на звичайному розчині пісок-цемент 1:4.

Досвід по заливці фундамент у мене вже був, тому залишалося знайти матеріали для будівництва барбекю. А тут як раз на сусідній, кинутній, ділянці стоїть згорілий будинок.

Не довго думаючи, він добув на попелищі: 8 бетонних блоків, близько 50 червоних цеглин, 30 силікатних і одну обгорілу бочку. Цемент і лицювальні цегли у нього були свої.

Будівництво

Спочатку визначився з місцем розташування, вирив яму, в неї засипав піску, уклав арматуру і все це залив бетоном. Перед заливанням фундаменту барбекю він вставив штирі для зв’язки бетонних блоків з фундаментом. Потім надів блоки на арматуру і залив бетоном.

Після укладання двох блоків у висоту зробив обв’язку з арматури і уклав третій ряд блоків, зверху якого зробив майданчик для мангала з червоної цегли.

Після того, як майданчик висох, він поставив три стінки мангала, розпиляв бочку і встановив половинку на стіну, але перед цим зробив отвір, зверху якого спорудив цегляний димар.

Закінчивши будувати барбекю , він тут же, поруч побудував дерев’яну альтанку, а підлога в ній виклав із цегли.

Як і барбекю, альтанку робили з усього того, що малося на дачі. До цього додали шифер, куплений за безцінь в місті і банку просочення для дерева. Щоб ансамбль був повний, приніс стільці і зробив столик для альтанки.

Побудувавши альтанку з барбекю, зрозумів, що потрібно трубу зробити вище даху, обов’язково придбати щипці, грати, совочки і т.д. Ще непогано б зробити вітрозахист з двох сторін, щоб в прохолодні дні топити піч, сидячи в теплій альтанці в теплі і затишку.

Схожі публікації:


Залишити коментар

 • цегла
  Яку цеглу вибрати для будівництва будинку?

  Камін
  Камін чи піч? І камін, і піч!

  Чищення килимів
  Чищення килимів за допомогою спеціальних засобів