Друге життя для старих меблів

Напевно, майже кожен з нас в житті стикався з проблемою: що робити зі старими меблями.

Ті з нас, кому дозволяє балкон, виносять туди предмети меблів, які віджили свій вік. І тоді зламаний холодильник перетворюється в шафу для зберігання заготовок на зиму, а продавлений диван стає улюбленим місцем дітей (можна сміливо стрибати, не боячись покарання). А що робити зі старим обіднім столом з такого модного і (Боже, яку чергу довелося вистояти) дефіцитного колись німецького гарнітура? Полірування все потріскалося, розсувний механізм зламався, та й взагалі, вважай, без малого, півстоліття прослужив… До того ж, у магазині такий приголомшливий стіл виставили.

Рятує дача

У кого вона є, звичайно ж. І ми веземо туди бабусині залізні ліжка (так-так, збереглися ще такі), старі крісла з випираючими пружинами, не підлягаючий ремонту телевізор (а раптом!). Словом, все те, що вже й не потрібно, але так шкода викинути. І лежить іноді все це «багатство» роками, тільки викликаючи роздратування у домочадців. Начебто і працьовитості не позичати, але що робити, скажіть на милість, скажімо, зі старим пластиковим стільцем, у якого ніжки весь час «роз’їжджаються» в різні боки і, дивись, ось-ось зламаються. На допомогу прийде її величність – ідея. Подивіться, які оригінальні і, головне, необхідні речі можна спорудити з того, що ще вчора «просилося» на звалище.

1. Порада

Отже, той самий старий обідній стіл може стати своєрідною підставкою для взуття. Потрібно лише прибрати ніжки, очистити від старої фарби, жиру і пилу, заново пофарбувати, прикріпити дві рейки – підставки та дві металеві скоби – утримувачі. Можна прибити одну широку полицю для щіток, кремів і т.д. Тут уже – цілковита свобода для Вашої фантазії. Зате, подивіться, майданчик на веранді більше не захаращений сандалями, кросівками, старими капцями. І все під рукою (так і хочеться сказати: під ногою).

2. Порада

Буває, за довгі роки збирається в нашому будинку до десятка, а то й більше, стільців. До них, звичайно, особливе ставлення. Стільців, як відомо, багато не буває: ніколи не знаєш, скільки людей може нагрянути в гості одночасно. Тому, і не поспішаємо викидати. Але дерев’яні стільці можна, подібно пластмасовим, компактно скласти один на одного, щоб не займали багато місця. Звичайно, на дачі місця побільше: можна і в будинок занести, і на веранді поставити, і в саду під деревами … А можна придумати щось оригінальне. Якщо у вас є кілька однакових старих стільців або, що ще краще, кухонних табуреток, то, трохи попрацювавши, можна перетворити їх у цей незвичайний комплект. Місця він буде займати дуже мало, але використовуватися може і в якості кавових столиків, і як підставка для квітів. А в потрібний момент і за своїм прямим призначенням. Потрібно вкоротити ніжки і зменшити сидіння таким чином, щоб можна було засовувати табурет під табурет.

3. Порада

Звичайно ж, ми не забули про пластиковий стілець. Без ніжок, закріплений на металевих стержнях (можна знизу зміцнити механізм, що дозволяє обертати стілець), він стане підмогою тим, у кого в родині є люди похилого віку або хворі. Їм буде легше приймати ванну, сидячи на такому стільці.

4. Порада

Років тридцять тому меблі на наших кухнях були стандартними: білий буфет і така ж біла кухонна шафа. В ньому ми зберігали каструлі і сковорідки, на його робочої поверхні відбивали м’ясо і нарізали овочі, якщо кухонька була зовсім вже маленькою і обідній стіл стояв в загальній кімнаті, то за цією ж шафкою ми, примостившись абияк, нашвидку з’їдали свій сніданок. Якщо у Вас зберігся такий стіл – шафа, то, прибравши стільницю, можна зробити з нього шафу для умивальника на Вашій дачі. Така шафа не тільки приховає труби, але може стати і місцем зберігання багатьох потрібних предметів, наприклад, миючих і чистячих засобів.

5. Порада

Бабусине залізне ліжко без спинок, але зате з колесами стане зручною пересувної лежанкою. Захотів, покотив її в сад і відпочивай, насолоджуючись співом птахів, а дощ піде, так недовго і в будинок можна її закотити.

6. Порада

Подивіться, в яку цікаву річ перетворюються старі дерев’яні віконниці. Цілком у дачному стилі. Думаємо, що така незвичайна панель для рушників, прихваток, ложок – поварешек стане прикрасою Вашої літньої кухні.

Сподіваємося, що наші ідеї допоможуть Вам у здійсненні найзухваліших починань. Не поспішайте викидати старі речі. Можливо, вони ще послужать Вам вірою і правдою в своєму новій, нехай і не зовсім звичайній ролі.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • ворота
  Вибираємо ворота для присадибної ділянки

  Покрівельні роботи
  Покрівельні роботи і будівництво дахів

  random image
  Електрокаміни для дому