Електрокам’янка. Поради з вибору

Як вибрати і правильно експлуатувати піч – електрокам’янки?

Справжня революція в банному справі сталася в 1949 році, коли, одночасно, у Швеції та Фінляндії винайшли електричну кам’янку. Думка про те, що камені можна нагрівати за допомогою простого електрики, витала в повітрі. Нарешті вона була реалізована на практиці. Але був один нюанс: спіраль, безпосередньо нагріває камені, швидко приходила в непридатність при попаданні на неї води.

Проблема була вирішена з появою ТЕНів. Трубчастий електричний нагрівач – ТЕН, перетворював електричну енергію в теплову. Спіраль в них захована в металеву трубку – водна стихія для спіралей була тепер не страшна. Крім того, позитивними сторонами ТЕНів в порівнянні з відкритою спіраллю є їх надійність при ударних навантаженнях і вібрації, а також, відносна безпека, так як на зовнішній оболонці Тена відсутня напруга.

Повернемося до самих електрокам’янка. Науковий прогрес не минув і лазні. Сучасні кам’янки оснащені за останнім словом техніки. Включення і виключення електричної кам’янки, регулювання співвідношення температури і повітря, подача запашних ароматів в парилку – все це забезпечує комп’ютерне управління.

Електричні кам’янки, що випускаються останнім часом, відрізняються своєю надійністю, довгим експлуатаційним терміном і енергетичної економічністю. Споживану потужність електрокам’янки легко визначити за співвідношенням 1 кВт на 1 куб. м парної. Але якщо в парній є вікна, бажано сумарну потужність каменки вибрати на 10% більше. Електричні кам’янки, потужність яких перевищує 3 кВт, підключаються до трифазної мережі, з номінальною напругою 380 В.

Сучасні виробники електричних каменок намагаються заховати ТЕНи якомога глибше в корпусі. Справа в тому, що ТЕН повинен знаходитися на якомога більшій відстані від металевого корпусу. Інакше, в повітрі парної буде витати не аромат гарячих каменів, а жар від металевих елементів кам’янки. Ідеально сконструйована кам’янка – це коли ТЕН з усіх боків оточений каменями. Деякі моделі забезпечені корпусом з каменю. Найоптимальніший камінь для цих цілей – талькохлорит. Він досить простий в обробці, термостійкий і тепло випромінює рівноцінно по всій своїй поверхні. У каменок з таким корпусом ціна, звичайно ж, вище, ніж у металевих.

Ароматичні речовини

Необхідно обережно поводитися в лазні з ароматичними речовинами. Ні в якому разі не додавайте прості ефірні масла у воду для подачі на розжарені камені. Користуйтеся спеціальними розчинами. Ці розчини характерні тим, що олія, потрапивши на камені, не вигорає, а випаровується. Якщо такого роду розчину немає під рукою, скористайтеся простим способом. У кутку парної кімнати поставте ємність з гарячою водою, і на її поверхню капніть кілька крапель ефірного масла.

Найчастіше, набуваючи електрокам’янки, ви купуєте і спеціальні камені. Ці камені здобуті особливим способом і з особливих родовищ. Вони підібрані за певними параметрами, тому не варто займатися самодіяльністю. Камені не відомого походження можуть не тільки зменшити ефективність електрокам’янки, але і завдати шкоди організму.

Порада

На закінчення, кілька рад по експлуатації електричної кам’янкою. Не перегрівайте повітря в парній вище ста градусів. Така висока температура сушить шкіру і, що саме не приємне, дихальні шляхи. Не керуйтеся принципом «Чим спекотніше, тим краще». Хоча б раз на рік перебирайте камені, видаляйте утворився щебінь і додайте свіжі камені. Ні в якому разі не сушіть над кам’янкою різний матерчатий матеріал – це може привести до пожежі. Підберіть найоптимальніший водяний режим для вашої кам’янки, не перевантажуйте її водою.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • Міжкімнатні двері
  Міжкімнатні двері

  ділянка землі
  Чого потрібно боятися, купуючи ділянку землі?

  random image
  Електрокам'янка. Поради з вибору