Ховаємо труби за гіпсокартонними плитами

трубиКаналізаційні та водопровідні труби не є прикрасою приміщень. Для того щоб їх заховати, зовсім необов’язково ламати стіни, досить просто закрити гіпсокартонними плитами.

Способів маскування всіляких труб гіпсокартонними плитами існує багато. Не слід обмежуватися виконанням звичайної рівної стіни. Плити дозволяють створити будь-які форми, навіть на дуже невеликій площі, наприклад, при виконанні різних діаметрів люків або фантастичних пілястр, в яких можна сховати як труби, так і під’єднування до них. Форма заслонів залежить виключно від потреб і польоту фантазії.

Перевагою цього виду декорування є можливість легкого доступу до різних видів труб (каналізаційних, водопровідних). У разі аварії або заміни елементів, демонтаж всієї або частини гіпсокартонної маскувальної стінки обійдеться дешевше і буде менш проблематичним, ніж розбір кам’яної кладки. Важливим моментом є ще й те, що під час проведення монтажу або демонтажу конструкції, приміщення не доведеться на тривалий період виключати з повсякденної експлуатації. Також варто відзначити, що по закінченню установки гіпсокартонних плит можна відразу приступати до їх обробки, наприклад, до фарбування або облицювання керамічною плиткою, при цьому абсолютно не потрібно ретельно готувати поверхню і виправляти нерівності.

З чого ж зробити?

Виконання маскувальної стінки з гіпсокартонних плит дуже відрізняється від зведення кам’яної кладки. В намічених місцях (до підлоги, стін та стелі) прикріплюються металеві профілі. До утвореної решітки, шурупами (з хрестоподібними насічками) прикріплюється гіпсокартон, після чого, стики плит і головки шурупів слід замаскувати: масами, призначеними для шпаклівки, заповнюються можливі щілини і виправляються нерівності, а також пошкоджені краї плит. Після цього прикріплюються кутові профілі (стики плит зміцнюються спеціальними стрічками, які зашпакльовуються).

Суттєвим моментом є те, що при монтажі такої маскувальною стіни, в приміщеннях з підвищеною вологістю (кухні, ванній), слід використовувати спеціальні гіпсокартонні плити. Вони мають забарвлення зеленого або блакитного кольору і фабричне маркування H2 (раніше маркування було GKBI). Такі плити є водостійкими, завдяки використанню спеціального гіпсового матеріалу, що містить речовину, що знищує грибок, і обкладеного водостійким картоном. Водостійкі гіпсокартонні плити можна використовувати в приміщеннях, в яких вологість не перевищує 85% протягом 10 годин за добу. Схожими якостями володіють плити, позначені символом FH2, що є вогнетривкими.

Прокладаємо труби крізь гіпсокартонну плиту

Встановлюються найчастіше у ванних кімнатах і кухнях на стовпчиках з подвійних профілів типу CW таким чином, щоб кінцева товщина стіни складала 260 мм і давала можливість прокладки всередині конструкції труб з діаметром 110 мм. Плити можуть бути укладені в один або два шари. Деякі виробники пропонують плити, в яких вже позначені отвори для труб. Такі конструкції дуже спрощують монтаж стінки, а також підключення пристроїв.

У подібних стінках дуже важливим моментом є додатковий захист від вологості. Поверхні гіпсокартонних плит, чутливих до прямого контакту з водою, слід обов’язково забезпечити щільною ізоляцією, нанісши на них рідку плівку. Слід звернути особливу увагу на кутові стики, проходи між плитами, місця з’єднань і виходів труб для підключення батареї. Стики плит з несучою стіною, а також кутові і сполучні шви гіпсокартону слід законопатити. Щілина між гіпсокартонної стіною, облицьованої керамічною плиткою, і сантехнічними приладами (ванною, умивальником або душовою кабіною), повинна бути закрита еластичним силіконом. Для таких робіт використовуються також готові смужки, які, завдяки своїй високій еластичності, роблять можливим виконання ізоляційних робіт навколо отворів для водостічних та каналізаційних труб, що проходять крізь шар гіпсокартонних плит.

Слід також пам’ятати, що на трубах накопичується конденсат, який, за відсутності відповідної ізоляції, може проступити крізь гіпсокартонні плити. Простір між трубою і краєм отвору, проробленим в плиті, а також кахельної облицюванням, ізолюється так само, як і щілину біля краю ванни, піддону душової кабіни або умивальника – еластичним силіконом. Виробники систем «суха забудова» пропонують гумові кільця з комірами, які надійно закривають отвори, виконані для підключення сантехніки, і підходять для більшості розмірів діаметрів труб.

Вентиляційні шахти

Розширену вентиляційну систему, для поновлення повітря в приміщеннях, зазвичай роблять зі сталевих або гнучких алюмінієвих труб, діаметром 10-16 см. Такі ж труби використовують для розподілу по будинку теплого повітря від каміна. Ці товсті канали нелегко заховати в стінах і склепіннях. Тому, перед виконанням нової вентиляційної системи, варто подумати над її зручним розташуванням в будівлі.

У будівлях з нежитловою площею горища товсті вентиляційні труби можна провести в цій частині будівлі. У будинках ж з облаштованою мансардою можна більшість каналів заховати в кутах стін, а решта замаскувати підвісною стелею.

Встановлення ж вентиляційних труб у вже побудованому будинку, в якому вентиляційна система не була передбачена, вимагає незвичайних рішень. Не завжди вдається заховати труби за натяжною стелею, тому, що вона може суттєво зменшити висоту приміщення. У цьому випадку, необхідно знайти інші способи вирішення проблеми. При проведенні труб, варто використовувати наявні колони, ніші, виступи, і тоді все буде виглядати, як збільшений елемент конструкції.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • random image
  Якщо "плаче" труба - то заплаче і господар

  збірні басейни
  Вибираємо басейн. Надувні і збірні басейни

  random image
  Плоскоріз замість лопати