Камін чи піч? І камін, і піч!

КамінСучасне житло людини не може обійтися без опалювальної системи. Кожен будинок, будь це окремий заміський особняк або міська квартира, обладнаний центральною системою опалення. Крім того, людина може використовувати електрообігрівач, батареї та багато інших споруд. Проте все більше людей прагнуть зробити свій будинок по-справжньому красивим. Тому він шукає альтернативні джерела тепла. Такими є Термокаміни і печі.

Вибір конкретної моделі опалювального приладу не є великою проблемою. У кожному магазині є компетентний продавець, який розповість про переваги і недоліки агрегату. Перед обивателем постає питання – яку конструкцію встановити в своєму будинку – піч або камін. Адже той і інший прилад гарні самі по собі.

Критеріїв вибору може бути багато. Одна з визначальних – з якою метою ви робите придбання. Якщо ви постійно проживаєте в будинку і вам потрібно опалювати великі площі, то пріоритетним буде кладка печі. Піч – це конструкція, яка працює за принципом конвекції. Сутність конвективної роботи полягає в тому, що тепле повітря піднімається вгору, стикається з холодним повітрям і, охолоджуючись, опускається вниз. Відбувається циркуляція повітря, і приміщення нагрівається протягом довгого часу. Для ефективного обігріву піч краще топити два рази на добу.

Принцип роботи каміна інший (мається на увазі камін з відкритою топкою). Він випромінює променеву енергію від палаючого вогню. Тому камін гріє, поки топиться. Якщо в будинку є центральна система опалення, то камін може виконувати допоміжну функцію обігріву. У такому випадку агрегат буде відігравати функцію декору приміщення. Його можна встановити у вітальні і затоплювати під час вечірніх посиденьок, коли вся родина збереться разом або коли нагрянуть неждані гості.

Крім того, камін і пекти можна використовувати одночасно. Так було прийнято в 18 столітті. У садибах знаті в кожному залі був встановлений і камін, і піч. Піч прикрашалася керамікою або кахлями і виконувала практичну функцію обігріву приміщення. Камін чудово доповнював загальну стильову композицію палацових залів. Дані конструкції закривалися спеціальним екраном-ширмою. Після того, як прогорав останній вугіллячко, і розходилися гості, камін закривався декорованим екраном.

Таку ж стратегію можна використовувати при будівництві сучасних особняків.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • незвичайна сантехніка
  Незвичайна сантехніка

  басейн
  Особливості будівництва стаціонарних басейнів

  двері
  Як правильно вибрати металеві вхідні двері?