Камін – затишок і тепло у вашому домі

КамінКаміни можна придбати в салонах або виготовити за індивідуальним проектом. Тому для кожного інтер’єру можна підібрати свій тип каміна, який буде доповнювати загальний стиль або стане головною родзинкою приміщення.

З давніх часів затишну, теплу атмосферу в домі створював вогонь. Колись люди цілими сім’ями збиралися біля печі. Сьогодні таким джерелом живого вогню служить камін. Поруч з ним відбуваються урочистості, зустрічі та спілкування з друзями. Полум’я каміна манить і зачаровує, поруч з ним забуваються негаразди, і народжується почуття умиротворення. Камін сприймають не тільки як джерело тепла і затишку, а й як головний акцент будь-якого інтер’єру як в заміському будинку, так і в міській квартирі. Сучасні дизайнерські стилі інтер’єрів диктують свої стилі і для камінів. Зараз у моді і класичні каміни , і каміни в стилі high-tech. Купити камін можна, зайшовши в салон камінів, а можна виготовити за індивідуальним проектом. Завдяки цьому для кожного інтер’єру можна підібрати свій тип каміна, який буде доповнювати загальний стиль або стане головною родзинкою приміщення.

Сучасні електричні каміни, або печі-каміни легко встановлюються в квартирах, офісах, бібліотеках, вітальнях, в заміських будинках і ресторанах. У відповідності зі стилем можна вибрати авангард або high-tech, класику, кантрі або ампір. Причому існує кілька варіантів розміщення камінів. Наприклад, є каміни кутові: їх можна розташувати біля стіни, під кутом до неї або посередині. А за допомогою скляного каміна або палаючої єгипетської пірамідки можна візуально розділити простір. Фасад каміна може знаходитися на одній площині зі стіною або кілька виступати вперед.

Час високих технологій, яка знайшла своє відображення в авангардному дизайні, спровокувало розробку камінів, у дизайні яких знайшли застосування полірована сталь і скло. Форми таких камінів – чіткі і геометрично точні, лаконічні та завершені. Це призми, піраміди, труби, багатокутники, куби. В основному це панорамні каміни із закритими топками з кварцового скла, здатного витримати температуру до 800 градусів. Дуже цікаве дизайнерське рішення – газова камінна піч, здатна обертатися навколо осі на 90 градусів. Такий камін, встановлений в центрі, повертаючись, створює фантастичне враження. І одночасно дозволяє розділити простір на зони.

Каміни в стилі кантрі (сільський стиль) ідеальні для дач або заміських будинків. Їх дизайн передбачає ніші для дров під топкою або поруч з нею. Портали таких камінів обробляють природними матеріалами, переважно камінням, туфом або черепашником. Також зустрічається обробка з фігурними глазурованими кахлями. Зазвичай це цегляні каміни.

Класичні каміни типово англійського стилю мають просту «п»-подібну форму і зазвичай прикрашені гіпсовими барельєфами і строгими колонами. Вони часто прикрашаються камінної облицюванням з шліфованого або полірованого мармуру різних відтінків.

Дуже помпезно виглядають каміни в стилі ампір. Їх прикрашають різними скульптурами, колонами та ліпниною. І зовсім оригінально виглядають каміни-ретро, виконані, наприклад, у стилі пічки-«буржуйки». Вони мають зовнішню схожість з оригіналом, але служать як для обігріву, так і для своєрідного прикраси приміщення.

Залежно від інтер’єру та стилю підбирають і обробку каміна. Класичні камінні портали виготовляють з кам’яних плит. Найчастіше це мармур, граніт або онікс. Можна встановити ковані бронзові огорожі, виконані в одному стилі з камінними приладдям. Також для камінів часто необхідні камінні екрани, колосникові грати, дровници, камінні дверцята й інструменти для догляду за вогнем (коцюби, щипці, совки, мітелки та щітки).

Таким чином, камін – це не просто деталь інтер’єру. Камін – це твір мистецтва, що відбиває внутрішній світ господарів і гармонійно вливається в загальне дизайнерське рішення будинку.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • прибудинкова ділянка
  Благоустрій прибудинкової ділянки

  продати будинок
  10 порад - як продати будинок

  душова кабінка
  Новинки для душової кабінки