Кухонні меблі. Комбінування матеріалів і форм

Розстановка речей, що вбирає в себе всю організаційну сторону сучасного домашнього інтер’єру, не цілком, однак, вичерпує собою систему внутрішнього оздоблення житла – систему, засновану на опозиції структури простору і його середовища.

Як правило, технічний імператив розстановки реклами завжди супроводжує культурним дискурсом «середовища», що ілюструє собою «близькість до природи» або «контроль над технічними пристосуваннями». 

Обидва члена опозиції розстановка-середу структурують одну і ту ж практику домашнього перебування; це два аспекти однієї і тієї ж функціональної системи побутового простору, але і в тому і в іншому реалізуються смисли гри: для розстановки – це гра функціональності, що дозволяє комбінувати простір так, щоб операції праці були або захоплюючі, або економічні по затратам зусиль; для середовища – це привносить мотиви творчості гра фарб, матеріалів, форм …

Чорно-біле і природно-природне

Фарби традиційно наповнюються морально-психологічними смислами. Людина любить той чи інший колір, у нього буває свій колір. Або ж колір диктується зовнішніми факторами – подією, церемонією, соціальною роллю.

Приналежність певного матеріалу – дерева, шкіри, полотна, паперу. Але головне все ж у тому, що фарба обмежена формою, не шукає інших фарб, не має вільної сполучуваністю. Традиційно колір предмета підпорядкований його внутрішньому значенням і замкнутості його контурів. Навіть у такому вільному церемоніалі, як мода, колір в чималій мірі осмислюється не сам із себе – він служить метафорою певних культурних значень. На найбільш спрощеному рівні символіка фарб «розчиняється» в психології: червоний колір – пристрасний, агресивний, блакитний – знак спокою, жовтий – оптимістичний … Фарби мають свою мову, так само як квіти, сни, знаки зодіаку.

Респектабельний буржуазний «шик» полягає крім іншого в усуненні видимостей на користь суті, тому чорне, біле і сіре (металізоване) складають не тільки мінімальну ступінь барвистості, але також і парадигму соціального гідності та моральної «Стендінг», настільки цінують у суспільстві конвертованих цінностей. У той же час кольори, що зустрічаються в живій природі, допускаються і вітаються, але обов’язково в «перетвореному» вигляді: неодмінною умовою якісної кухонних меблів є високотехнологічна обробка, наприклад, дерев’яних елементів декору. Так, модель Yara (дизайн R & S Cesar, GV Plazzogna) створена з використанням породи дерева «Жовта сосна», яка пройшла щеточную обробку і прозору лакування з фарбуванням в кольори магнолії, трюфеля, граната або карамелі. Доступні й інші варіанти виконання в «Жовтої сосні» – колір сатинового горіха зі своїми світлими і м’якими відтінками, а також колір тика з характерними горизонтальними вогняними відблисками.

Через те, що предмети обстановки в епоху варіативного мислення стали рухомими елементами в децентралізованому просторі, а структура їх стала легшою, для їх виготовлення застосовується деревина, більш податлива задумом творця (тик, палісандр, ебенове дерево). Причому, як правило, забарвлення цих порід уже не збігається з традиційним кольором дерева, але проявляється в більш світлих або більше темних варіантах, часто в поєднанні з поліровкою або лаком (або, навпаки, навмисної «необробленість»); в будь-якому випадку, і колір , і матеріал виявляються у владі дизайнера або «активного» споживача, а вся річ стає предметом розумової маніпуляції, креативного потенціалу людини.

Варто відзначити, що дизайнери кухонних меблів не обмежуються виключно комбінуванням матеріалів і пропозицією споживачеві вибирати більш сподобався йому варіант колірного вирішення тих чи інших елементів. Декорування здійснюється і «грою» лакових покриттів, що дозволяють за допомогою поєднання блікових і глянсових лаків і емалей наносити «мережива» на фронтальні поверхні. Саме такий декор був з успіхом представлений дизайнерами компанії OPERA WORK IN PROGRESS (кухня Milano System 30 компанії SCIC) на спеціалізованих виставках в Мілані, Вероні та Москві.

На шляху до компромісу з природою

Звичайно, сучасна річ – річ в першу чергу функціональна. Але було б абсолютно неправильно говорити про те, що функціональність придушила собою символічний аспект оточуючих нас предметів. Він не завжди експліцитно виражений, але є в «іміджі», дозволяючи гуманізувати сферу чистої функції. Особливо це помітно в прагненні до компромісу з природою шляхом збереження в дизайнерських композиціях натуральних матеріалів і навіть надання їм значення чільних елементів. Наочним прикладом цього може послужити робота Claudio Silvestrin’a – кухня Terra компанії MINOTTICUCINE. Ексклюзивність цієї моделі в тому, що всі фасади кухні повністю зроблені з напівкоштовного каменю – лабрадориту. Про таке рішення сам дизайнер сказав так;. «У моїй роботі має бути присутність Землі, і це невипадково. Коли я можу, я використовую натуральні матеріали, такі як камінь. Камінь – це не символ Землі, це сама Земля в істинному і сьогоденні сенсі ».

LEICHT. Фасади, покриті червоним лаком з глянцевим блиском, і металеві поверхні прекрасно поєднуються з усіма декоративними деталями кухні. Металева окантовка підкреслює урбанізм моделі.

За аналогією з особливостями сприйняття кольорових гам можна сказати, що кожному з вживаних у виробництві кухонь матеріалу може бути поставлено у відповідність психологічне значення, що акцентує увагу на тому, яким чином виконується функціональне призначення матеріалу. Так, наприклад, метал увазі собою жорстку рассеченность простору, дерево – укриття і захист, прозоре скло – контроль, тоді як матове – загадку для непосвяченого і «подолання» таємницю для власника меблів. При цьому спостерігається в даний час змішання стилів в дизайні простору кухонь з невблаганністю тягне за собою і більш широке, ніж колись, комбінування матеріалів, використовуваних при виготовленні кухонних меблів. Уже нікого не дивують металеві ручки, що стали звичними в поєднанні з деревом дверцят шаф та ящиків, або поєднання, що застосовується у виробництві фасадів кухонь, коли «теплі» шпоновані елементи обрамляються рамками з «холодного» алюмінію або нержавіючої сталі. Причому остання, проходячи ряд стадій технологічної обробки, отримує нове фактурне «звучання», стає оксамитовою на дотик (такі, наприклад, рамки Brunito в моделі Murano компанії SCIC).

Дизайнери сучасних кухонь прагнуть привнести у власні творіння елементи, що свідчать про нерозривний зв’язок людини і природної природи. Зв’язки, поставленої під сумнів століттям високих технологій і відчувається сьогодні лише як ностальгічне прагнення вирватися з-під умовностей урбаністичного гніту. До таких елементів потрібно віднести стільниці так званого «скельного типу», чиї бічні поверхні обробляються або вручну (якщо стільниця виготовлена ​​з натурального граніту), або за технологією, що імітує відколи, характерні для ручного обтісування каменю (якщо стільниця виконана з каменю штучного) (кухня Portofino компанії SCIC).

Гігієнічна пластичність

Разом з тим технічний прогрес дозволяє споживачам не замикатися в світі натуральних матеріалів. Сучасне широке застосування композитів обумовлено багато в чому «пластичністю» цих матеріалів, не завжди досягається використанням природних субстанцій. Сьогодні вдалі дизайнерські рішення зобов’язані своїм успіхом таких матеріалів, як Corian ® (компанії DUPONT) або Hi-Macs (компанії LG). Стійкі до впливу агресивних середовищ (в першу чергу кислот), легко піддаються поліровці, що дозволяє оновити зовнішній вигляд покриття, ці матеріали сьогодні незамінні при виробництві стільниць або бічних панелей предметів меблевого ансамблю, наприклад барних стійок або витяжок. Більш того, сучасні композити, вироблені на основі природних мінералів і акрилової смоли, відкривають перед розробниками

STRATO / PROGSTYLE. Мийка з декількома отворами для арматури немов зливається з металевою стільницею кухні і стає з нею єдиним гармонійним простором.

меблів можливості створення нових форм, найбільш яскравим прикладом чого можуть служити завоювали популярність безшовні поверхні (наприклад, раковини, вплавлений в стільницю з композиту, не змінюють топологію поверхні робочого простору і дозволяють створювати бездоганні площині). Продукція, у вигляді листів штучні композити потім з’єднується особливим надміцним клеєм. У таких з’єднаннях відсутні видимі шви і стики, тому створюється враження, що весь об’ємний предмет представляє собою моноліт. Дизайнери ж отримують унікальну можливість не обмежувати себе в розмірах і формах. Крім того, безшовна поверхня є більш гігієнічною, так як виключені характерні місця забруднення, якими зазвичай бувають шви і стики. Нові синтетичні матеріали стали причиною і появи нових тенденцій в безпосередньо проектуванні елементів меблів. Сьогодні дуже популярним конструктивним рішенням, багато в чому визначаються наявністю практичних композитів, є установка дуже тонких, не більше 1,5 см, стільниць. Нержавіюча сталь, дуже часто використовувана при проектуванні такого елемента кухонь, як алзатіна (пристінковий бортик), вдало доповнює задається композитами просторово-кольорової ритм. Причому свіжа тенденція створювати бортики високі, до 17-18 см, в поєднанні з тонкою стільницею, змінила протилежне поєднання – масивна стільниця в поєднанні з бортиком вузьким. На додаток до цього шляху розвитку конструкторської думки проявляється і прагнення дизайнерів проектувати потовщені дверцята шаф (30 мм) і навісних полиць, як, наприклад, у вже згадуваній моделі Milano System 30. Таким прийомом розробники кухонь на символічному рівні підкреслюють надійність створюваної ними меблів і її довговічність.
Світіння спокуси

Не менш багатий конотативний ряд, породжуваний склом – одним з найзагадковіших матеріалів, використовуваних людством з споконвіку. Але одночасно з яскравою історією скло володіє і викликають захоплення внутрішнім багатством, яке дозволяє концентрувати в предметах з цього матеріалу творчий потенціал художника. Все більш широке застосування скла у виробництві, наприклад, дверцят навісних конструкцій в кухнях останніх моделей виявляється можливим завдяки розвитку технічних способів надання цього матеріалу різноманітних властивостей. Скло з дзеркальним ефектом, з металізованим покриттям

SCIC / PORTOCERVO. Нетрадиційне поєднання пропорцій і фасаду надає кухні контрастний вигляд, який ще більше підсилюєте колірним рішенням стільниці та фасадів.

(Найбільш поширений бронзовий відлив, хоча технологічних обмежень для роботи фантазії немає – металевий блиск може мати і інші кольори), оброблені за технологією лакофарбового напилення, зустрічаються часто • і дуже зручні для завдання особливої ​​просторової ритміки (вже згадана модель Murano компанії SCIC). При цьому найважливішим і неминущим властивостям скла залишається його гармонійність зі світлом – світлом, відбитим БЛИК-щей поверхнею, зупиненим барвистим покриттям на склі, пропущеним склом прозорим і відкоригованим склом матовим.

Саме светоносность робить привабливим для дизайнерів скло гартоване, яке органічно виглядає як матеріал для виробництва стільниць. Крім своєї міцності воно володіє і унікальними оптичними властивостями: при попаданні променів світла на таку поверхню вона знаходить ефект внутрішнього свічення завдяки технологічно зміненої (температура загартовування – не нижче 600 ° С) структурі свого матеріалу. Одночасно з цим скло пред’являє і символіку «заморожене ™», «застигання»: скло надзвичайно втілює в собі фундаментальну подвійність «середовища» – близькість і дистантність, інтимність і відмова від неї, сообщітельность і несообщітельность. Метафора скла – це феєрія фрустрації і тяга спокуси. Скло утворює прозорість без проникності: крізь нього видно, але не можна доторкнутися, воно ніби натякає, що мить можна зупинити, зафіксувати і продовжити в текучому часу, оскільки жест людини завжди наткнеться на непереборну кордон, якої – парадоксальним чином – ні для погляду (кухня Portocervo компанії SCIC).

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • random image
  Установка печі MILANO-II

  Міжкімнатні двері
  Двері з елементами скління для кухні, їдальні, вітальні

  мідні труби
  Мідні труби з пластиковим захистом