Купівля землі в Бельгії

Пошук землі

У 2007 році SedoyChel і його дружина, які проживають в Бельгії, захотіли придбати будинок з ділянкою. Купити все відразу було дорого, тому вирішили спочатку придбати землю. І з цього моменту почалися пошуки…

SedoyChel почав з пошуку компанії, яка може продати землю, переглядав сайти в Інтернеті відповідної тематики.

У листопаді він звернувся в невелику компанію Delta Bati. З ним говорила власник компанії пані Л. Вона справила на нього хороше враження своєю зацікавленістю і бажанням допомогти знайти підходящу ділянку під будівництво.

Пані Л. знайшла ділянку в тому районі, який влаштовував SedoyChel. Ділянка розташована таким чином що близько і до роботи, і до центру. Звичайно, його блакитна мрія, це вілла, оточена деревами, але в двох-фасадному будинку теж є свої плюси. За ту ж ціну можна отримати 2 повноцінних поверхи і поверх під дахом, тоді як на віллі тільки перший поверх повноцінний, а другий вже зі скошеними стелями.

Порада

Перед покупкою землі SedoyChel радить провести її аналіз (якщо дозволяють продавці). Якщо не дозволяють, то це вже може служити сигналом до обережності. Ще потрібно звернути увагу на назву місцевості чи вулиці. Якщо вона називається «Сипучі Піски» або «Підземне Озеро», то, може, краще пошукати землю в іншому районі.

Підписання угоди на купівлю землі

У грудні 2007 р. SedoyChel підписав попередню угоду на покупку землі і вніс 10% від її вартості.

Тепер у нього залишилося 3 місяці на пошук банку для кредиту. Але при цьому, за законом, місцева адміністрація має переважне право купити землю під свої потреби.

Планування будинку

21 грудня 2007 він пішов до архітектора. Збираючись на зустріч, він ще не уявляв яких розмірів буде будинок, і який планування. Тому він повністю поклався на його професіоналізм.

Вдруге SedoyChel пішов до архітектора з конкретними ідеями по проекту

Перший поверх

 • Площа кухні приблизно 14-15м2;
 • Вікна кухні та вітальні повинні виходити в сад;
 • Можливість прибудови тераси;
 • Площа комори близько 6-9м2;
 • Туалет з душовою кабінкою;
 • Передпокій з вбудованим шафою;
 • Невеликий гараж (під Смарт);
 • Залишити місце під камін.

Другий поверх

 • 3 спальні і кабінет;
 • 2 спальні однакового розміру (для дітей);
 • 1 спальня з гардеробом;
 • Без душової кабінки;
 • Вертикальна батарея у ванну кімнату.

Горище

 • Без планування;
 • Вікна з двох сторін даху

У травні 2008 року зробили коригування проекту. При обговоренні ціни з власницею будівельної компанії з проекту прибрали сходи на горище, плитку на першому поверсі і внутрішні двері. Після всіх поправок настрій зіпсувала неправильна ціна на фундамент. Хоча в проекті було намальовано все як треба, в розрахунок це не взяли (стрічковий фундамент, 80см вентиляційні порожнечі, армований бетон). На наступному тижні вирішили все перерахувати. SedoyChel сподівається, що ціна на будівництво не збільшиться.

Обговорення проекту з будівельною компанією

У Червні SedoyChel півтори години обговорював з представниками будівельної компанії умови будівництва. За час обговорення викинули 12 пунктів. Начальник компанії погодилася за свій рахунок прибрати дерево, все будівельне сміття, і домовиться з сусідами про підключення до води і електрики.

Включили в контракт конденсаційний газовий котел Logamax plus GB142 і програмований модуль управління.

Був підписаний контракт з архітектором на проектування будинку. Вартість послуги склала – 5% від вартості будинку. Отримання дозволу, за словами архітектора, повинні дати не раніше ніж через місяць.

Дозвіл на будівництво

Нарешті в жовтні почалися зрушення в плані отримання дозволу. Власниця будівельної компанії виявилася дуже зацікавленою в нашому проекті і постійно дзвонила у відповідні інстанції, представляючись дружиною SedoyChel.

Останньою раз влаштувала виставу за телефоном: розревілася, розповіла, що все вже продано і їй з сім’єю скоро ніде буде жити, а дозвіл на будівництво ще не дали ….

Будівельну компанію теж втомило це очікування. Вони хотіли почати очищення ділянки від дерева і копати траншеї, під фундамент, не чекаючи дозволу.

При отриманні дозволу, з’ясувалося, що всі 3 будинки, які будуються на цій ділянці, повинні мати однакову висоту і нахил даху. Сусідський будинок вже у всю будується, а значить, він і визначає параметри інших 2х будов. Сусід будує його за максимально можливим розмірами, і тому SedoyChel довелося погодитися на зміни в проекті і збільшити розмір своєї даху. У зв’язку з новими обставинами архітектор легким рухом олівця змінив проект, і збільшив вартість будинку на 4%.

У процесі підготовки до будівництва SedoyChel думав перейти на плаваючий фундамент, тому що при цьому землі вивозити треба менше і можна буде компенсувати гроші на зміни в проекті даху. У цьому варіанті фундаменту спочатку укладаються труби на землю, потім це все заливається 30см шаром бетону, і на цьому майданчику будується будинок. Його це не влаштувало, тому що в цьому випадку немає доступу до труб і будинок, можна сказати, стоїть прямо на землі. А без повітряної ізоляції він буде швидше охолоджуватися і відволожуються. Тому він зупинив свій вибір на стрічковому фундаменті.

Фундамент

Поки була хороша погода, будівельна компанія вирішила зайнятися фундаментом. І поки SedoyChel лежав на лікарняному, вони за 3 дні залили фундамент.

Після лікарняного він подивився на результати роботи і його стало бентежити розташування труб. Схоже, що відводи зроблені не в тих місцях.

Дозвіл на будівництво

І ось, після 5 місяців очікування 5 листопада 2008 г.разрешеніе на будівництво в руках у SedoyChel. Після отримання всіх необхідних дозволів Алекс погодив з архітектором останні штрихи проекту: зовнішні та внутрішні стіни, розведення труб, розташування вікон.

Потім він підписав з будівельною компанією Delta-Bati всі документи на будівництво будинку. Обидві сторони заповнили та відправили необхідні папери для контролюючих органів, перевірили відповідність будинку вимогам по ізоляції, звірили списки планованих робіт. Після всіх коригувань поставили свої підписи під контрактом.

А після цього, щоб зняти напругу від турбот і хвилювань останніх днів, було винесено шампанське і всім стало легко, весело і невимушено.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • прибудинкова ділянка
  Благоустрій прибудинкової ділянки

  Скловолоконні басейни
  Скловолоконні басейни

  плитка
  Як правильно вибрати тротуарну плитку - рекомендації експертів