Міжкімнатні двері

Міжкімнатні дверіНікому невідомо, яку кількість дверей людині доводиться відкривати за все своє життя. Однак, якщо спробувати порахувати, яка кількість дверей залишається позаду нас, то тоді можна отримати приблизне уявлення скільки їх є: кімнатні, вхідні, ліфтові, у під’їзді, автомобільні, автобусні, офісні, кабінетні, магазинні. В кінцевому результаті маємо, що в середньому, в день, нам доводиться минути 9 дверей. Ознайомившись з даною статтею, ви зможете отримати уявлення про світ міжкімнатних дверей.

Міжкімнатні двері не покликані вирішувати одну з найважливіших проблем – проблему безпеки, що є основним завданням зовнішніх дверей. Також відсутня гостра необхідність і в тому, щоб вони були вогнестійкі, вологостійкі, з шумоізоляцією, або відкривалися в автоматичному режимі, подібно спеціальним дверям. Основні вимоги, яким повинні відповідати міжкімнатні двері – наявність привабливого вигляду, гармонія з інтер’єром приміщення, і головне – здатність відкриватися і закриватися. Вибір дверей – захід, який правильно називати не заморочливим для споживача, а, скоріше, незвичним.

Адже не так часто нам доводиться вирушати купувати двері в магазин. В окремих ситуаціях можуть виникнути і сумніви, на що слід звернути увагу. Існують такі двері, які відкриваються інакше, ніж ми звикли, а саме – навстіж. Якщо ви твердо вирішили встановити в квартирі розсувні (купейні) або складні («гармошкою», «книжкою») двері, то перше, з чим ви зустрінетесь – необхідністю повторно навчатися прикриванню дверей, грюканню і навіть відкриванню дверей за допомогою ноги.

Незважаючи на уявну простоту, конструкція будь-яких дверей відрізняється достатньою складністю. Прийнято розрізняти два види будови дверей – фільончасте і щитове.

Фільончасті міжкімнатні двері відрізняються тим, що основу їх конструкції утворюють бруски обв’язки, що формують каркас, середники (проміжні бруски), а також фільонки – щити, які використовують для заповнення простору між брусками. Характеристики міцності дерев’яних дверей залежать від кількості середників в них: чим їх більше, тим вище міцність дверей.

Щитові двері мають вигляд обв’язувальної рамки, утвореної брусками і щитом. Особливий інтерес викликає той факт, що, відносячи конкретні двері до фільончастих, мається на увазі не конструкція, а наявність у них фільонок, розташованих на зовнішній панелі. Варто відзначити, що останні можуть бути всього лише імітацією.

Всі сучасні міжкімнатні двері можна розподілити на такі: дерев’яні, скляні, виготовлені з ПВХ, склопластикові, металеві. Споживачеві потрібно вирішити самому, якому з цих типів він віддасть перевагу.

Виготовлення дверей «з масиву» (натуральної деревини) здійснюється з використанням переклеєного «масиву» однієї породи – дуба, сосни, вишні, клена, бука або горіха. Переклеєний «масив» являє собою бруски ретельно просушеної деревини, які були скріплені в умовах високого тиску. Головною перевагою дверей «з масиву» є найвища міцність. Але разом з цим і ціни на них найвищі.

Існують також і комбіновані міжкімнатні двері. Для їх виготовлення можуть використовуватися відразу декілька різних матеріалів: «масив», прошарок з МДФ і шпон.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • random image
  Якщо "плаче" труба - то заплаче і господар

  random image
  Установка печі в деревяному будинку

  газонокосарка
  Як вибрати газонокосарку?