Обприскувачі. Їх різновиди

Що таке садовий обприскувач, знає кожен садівник. З його допомогою можна не тільки боротися з комахами-шкідниками та гризунами, а й розпорошувати рідкі добрива для позакореневого підживлення рослин.

Види обприскувачів

Найпростіший різновид обприскувачів – так званий пульверизатор, пластиковий посуд об’ємом 0,5-2 л з вузьким горлечком. Прикручена головка забезпечена трубкою, поршнем і важелем. Ці обприскувачі використовують в основному для догляду за розсадою, кімнатними та балконними рослинами, маленькими клумбами.

На невеликих ділянках розпорошувати хімікати і рідкі добрива найзручніше за допомогою апаратів з вбудованим ручним насосом. В них діє двоетапний принцип роботи – спочатку насосним важелем у баці створюють підвищений тиск, а потім розпилюють залитий заздалегідь розчин. Робочий об’єм обприскувачів такого типу – від 3 до 12 л. Моделі середнього розміру для зручності транспортування забезпечені плечовим ременем, а у великих за обсягом апаратах передбачені опора для ніг, переносна ручка і широке заливальне отвір. Подаючий патрубок і запобіжний клапан контролюють внутрішній тиск і стравлюють надлишки повітря. До подає патрубка за допомогою гнучкого шланга довжиною 1-1,5 м приєднана штанга з розпилюючи форсункою.

Наступний тип обприскувачів – ранцеві апарати з безперервною підкачкою (робочий об’єм – від 10 до 20 л). З їх допомогою можна обробити 10-12 соток, але при цьому і важать вони чимало. Тому для зручності їх носять за спиною, як ранці. Принцип дії таких обприскувачів той же, що у моделей з попередньою прокачуванням, але з однією відмінністю: щоб підтримати робочий тиск, потрібно кілька качають рухів за хвилину. Для полегшення роботи садівників виробники створили моделі з електродвигуном, тиск в яких нагнітається простим натисненням кнопки.

Що вибрати?

Фірми – виробники садових інструментів, такі як Gardena, Solo (Німеччина), EFCO, Di Martino (Італія), Kwazar Orion і Marolex (Польща), “Жук” і “Грінтек” (Росія), пропонують широкий асортимент обприскувачів. Щоб зорієнтуватися у всьому їх різноманітті, розглянемо особливості сучасних моделей.

Всі обприскувачі, як правило, комплектуються штангами двох видів: телескопічними або стандартними (нераздвіжнимі). Останній варіант, звісно, ​​не дуже зручний, оскільки обмежує сектор розпилення. Але зараз у продажу є всілякі подовжувачі, завдяки їм будь-яку штангу легко видозмінити. На кінець штанги нагвинчують розпилюють форсунки, а деякі виробники, такі як Gardena, Kwazar Orion і Marolex, випускають регульовані форсунки. Обертаючи їх навколо своєї осі, можна вибрати тип факела: від спрямованої струменя до дрібнодисперсного туману.

Щоб обмежити сектор розпилення рідини, компанія Gardena пропонує пластикові ковпаки-розтруби, які кріплять на кінці штанги. Це зручно при точковій обробці рослин – обмежувач ніби надягають зверху на рослину, захищаючи його. Щоб форсунки не засмічувалися, на вході або виході розпилюючи штанги встановлюють фільтр. Багато сучасних іноземних моделей (EFCO, Solo, Tecnoma) оснащені навіть подвійними системами.

Схожі публікації:


Залишити коментар

 • люстра
  Підсвічування натяжних стель: вибір люстри

  цегла
  Яку цеглу вибрати для будівництва будинку?

  random image
  Електрокам'янка. Поради з вибору