Огляд охоронних систем

Асортимент ринку охоронних сигналізацій величезний. Розглянемо їхню комрлектацію, основні відмінні особливості, принцип роботи, наскільки виправдано їх застосування, які витрати на експлуатацію та сервісне обслуговування.

Основна складова всіх охоронних сигналізацій – сповіщувачі (датчики), які визначають контрольоване подія і відправляють сигнал на Контрольну панель. Датчики розпізнають практично всі фізичні явища, такі як рух об’єктів, зміна температури в приміщенні, задимленість, загазованість, заливши водою, вібрації і шум (при розбитті стекол), відключення електрики, і інші зміни та явища, що створюються при певних діях порушника або комунікацій.

Охоронні сигналізації поділяються:

1) за способом зв’язку кінцевих датчиків з контрольною панеллю на:
- Дротяні
- Бездротові

2) за способом оповіщення (інформують господаря або службу реагування) про виявлений подію на:
- Оповіщення по радіоканалу. Дальність дії до 5 км. Дані сигналізації застосовуються у випадку постановки на охорону та моніторинг найближчого КПП, Чопу або службі реагування. У такому випадку інформація безпосередньо господареві не надходить.

- Оповіщення по GSM каналу (через SMS-повідомлення). Дальність дії необмежена і визначається доступністю абонентів, яким відправляється SMS-повідомлення з інформацією про спрацювання будь-якого датчика.

- Оповіщення по Телефонній лінії. Контрольна панель повинна бути підключена до телефонної лінії, тому застосовується в квартирах, де є стаціонарний телефон.

- Оповіщення по супутниковому каналу. Дальність дії необмежена.

У дротових системах сигнал від датчиків надходить до Контрольної панелі по проводам, спеціально прокладеним від кожного датчика до Контрольної панелі. Таким чином, у Бездротових систем є перевага з монтажу, оскільки їх можна монтувати після ремонту, не проводячи конструктивних робіт з прокладання проводів.

Розглянемо більш докладно Бездротові охоронні сигналізації.

Кожен елемент Бездротовий охоронної сигналізації, будь то інфрачервоний датчик руху або магнітоконтакт, датчик диму або датчик протікання води, оснащений радіопередавачем для відправки сигналу на Контрольну панель. Деякі елементи, наприклад сирена, мають ще радіоприймач для отримання керуючого сигналу на Контрольну панель.

Сигнали посилаються в зашифрованому вигляді і поділяються на:
- Контрольні – про спрацьовування на зовнішній вплив,
- Службові (тестові) – про індикації рівня сигналу.

Поява на російському ринку бездротових охоронних сигналізацій півтора-два роки тому було обумовлено здатністю використовувати на території Росії частоту 433 МГц для роботи бездротових датчиків, а також появою зарубіжних систем, позитивно зарекомендували себе серед кінцевих користувачів – власників приватної нерухомості. Як зарубіжні, так і з’явилися Російські бездротові охоронні сигналізації крім своїх технічних можливостей володіли і користувальницької привабливістю, як за зовнішнім виглядом, так і за ціною установки і монтажу, завдяки чому вони швидко набули популярності.

Ціна проводового датчика, як правило, нижче ціни аналогічного бездротового. Крім того, має ще перевага – не вимагає періодичної (один раз на 1-2 роки) заміни елементів живлення.

Яка ж причина зростаючої популярності саме бездротової охоронної сигналізації?

Причин кілька. Основні з них такі:

1. У приватних об’єктах установка потрібно, як правило, після проведених оздоблювальних робіт. Прокладка кабелю від датчика до контрольної панелі (зовнішня або прихована) може об’єктивно зажадати великих витрат на монтаж дротяних датчиків, особливо у великому приміщенні.

2. Час установки бездротових датчиків і, відповідно, здачі охоронної сигналізації в експлуатацію істотно менше. Мінімальний комплект фахівець може налаштувати і встановити за 2-3 години.

3. Нарощування функціональності сигналізації завдяки додаванню нових датчиків може бути здійснено в будь-який час і досить оперативно – у контрольній панелі реєструється новий датчик, прописується необхідна реакція сигналізації (наприклад, новий текст SMS-повідомлення або включення сирени), датчик прикручується в необхідному місці.

Таким чином, у кінцевого користувача тепер є вибір: заощадити на монтажі та прокладанні кабелів або на кінцевому обладнанні.

На закінчення всього вищесказаного хотілося б навести приклади найбільш популярних бездротових і провідних комплектів охоронних сигналізацій.

Склад систем підібраний виходячи з оптимального набору для 3-4 кімнатної квартири або невеликого будинку.

Вартість «гібридної» і бездротової систем приблизно однакові, а вартість провідний системи практично в 3 рази нижче. Почасти це пов’язано з тим, що провідна система виробляється в Чехії, а чеське обладнання спочатку нижче за ціною, ніж ізраїльське. Крім цього у провідний системи є один важливий недолік – великий рівень витрат при монтажі (протяжка кабелю, наявність конструктивних робіт).

При виборі найбільш підходящого для себе типу системи необхідно враховувати той факт, що охоронні системи Electronics Line мають одну дротову зону. На неї можна підключити необхідну кількість різних датчиків, але при цьому адресності не буде (тобто якщо будуть підключені ІЧ-датчики, Димові датчики та ін разом, при тривозі Ви не визначите, що сталося розтин, пожежа чи рух).

А у системи Jablatron є можливість використання 4-х провідних зон, якщо згрупувати їх таким чином:
Провідна зона 1 – підключити всі ІК-датчики,
Провідна зона 2 – підключити всі Магнітоконтактні датчики,
Провідна зона 3 – підключити всі Димові датчики,
Провідна зона 4 – підключити всі Датчики розбиття скла (або інші, наприклад датчики витоку води).

В даному випадку, при надходженні сигналу Вам буде зрозуміло, яка з функціональних опцій спрацювала, однак, місце спрацював датчика (спальня, кухня) не буде позначено.

Сподіваємося, що наведена вище інформація значно полегшить Ваш вибір при купівлі охоронної системи

 

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • генератор
  Вибір генератора для заміського будинку

  насіння
  Як вибрати протруйників насіння?

  Натяжна стеля
  Вартість натяжних стель