Особливості будівництва стаціонарних басейнів

басейнПобудувати на своїй ділянці басейн – це завдання нелегке, але здійсненне. Найскладніша конструкція – це стаціонарний басейн великих розмірів і глибини. Будівництво такого басейну вимагає багато часу і матеріальних затрат, але водойма виходить досить міцною і зручною. Стаціонарний басейн може бути відкритим, тобто розташованим у дворі і закритим.

Відкритий басейн – це втілення вашої мрії, прикраса ділянки. Басейн закритого типу простіший у догляді: його не доведеться очищати від вуличного бруду, пилу, комах та опалого листя. Приступати до будівництва басейну потрібно з проекту. Основою для нього стануть заздалегідь продумані параметри: розмір, глибина, форма і місце.

Басейн

Розміри басейну залежать від кількості одночасного знаходження у воді чоловік (на одну людину потрібно не менше 7 м2 поверхні води), а його глибина – від цілей використання: для купання потрібна глибина 1,5-2 м, а для стрибків з вишки необхідно від 2,7 до 5 м залежно від її висоти. Можна спроектувати басейн із змінною глибиною, а можна з профільним дном, коли з різних боків басейну різна глибина.

На ділянці під будівництво басейну потрібно провести фахові геологічні дослідження. Необхідно точно з’ясувати глибину залягання ґрунтових вод і особливості ґрунту. Так само, буде краще, якщо басейн по довжині буде розташований уздовж напряму вітру – поверхня води буде виглядати більш гладкою. Ще, потрібно врахувати близькість дерев, що мають велику кореневу систему, наявність поблизу підземних комунікацій і так само можливість приєднання до електромережі та водопроводу. Необхідно ще визначити, з якого джерела буде наливатися басейн, і куди буде зливатися на зиму вода.

Для басейну будь-якого типу необхідно риття котловану. В залежності від проекту, риють круглий, овальний або прямокутний котлован, а ось подальший хід робіт різний.

Самий перевірений варіант – бетонний басейн. У нього багато переваг: він дозволяє втілити будь-яку, саму хитромудру форму, встановлюється на ґрунті практично будь-якої якості і так само довговічний (термін служби при його правильній експлуатації – 50 років). Котлован під такий басейн риється глибше, ніж запланована глибина самої споруди. На дно котловану насипається щебінь для заливки підбетонка. Потім монолітним способом бетонується сама чаша, шаром від 30 см. Бетонування повинно проводитися з використанням незнімної опалубки, ця технологія скорочує терміни робіт і збільшує надійність басейну в процесі його експлуатації.

Забетонована чаша басейну закривається декоративною обробкою: плитковим або мозаїчним облицюванням, а вже після цього виконується проникаюча або поверхнева гідроізоляція. Найдешевший спосіб – фарбування. Процес гідроізоляційних робіт можна спростити, використовуючи спеціальну водонепроникну плівку «лайнер». Вона дуже зручна у застосуванні, естетична і досить довговічна (термін служби – 10 років). При необхідності її буде дуже легко зняти і замінити на нову.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • Нерухомість за містом
  Як купити нерухомість за містом?

  Бітум
  Бітум покрівельний

  двері
  Як правильно вибрати металеві вхідні двері?