Озеленення присадибної ділянки

Навіть найкрасивіший будинок, побудований на присадибній ділянці, з естетичної точки зору цінний не сам по собі, а в гармонії з навколишнім пейзажем. А пейзаж після будівництва, як правило, явно «не дотягує» до екстер’єру будинку. Далекоглядний господар обов’язково передбачить заходи з благоустрою ділянки, в ідеалі – створення на ньому стилістично закінченого ландшафтного дизайну. Вибір способів організації навколишнього простору величезний. На ділянці можна встановити альтанки і лавки, влаштувати штучне водоймище або фонтан, розбити квітники і газони – ландшафтний дизайн дозволяє втілити в життя будь-які фантазії. Потрібно тільки запастися терпінням – і незабаром ви станете власником самої красивої ділянки в окрузі.

Ландшафтний дизайн неможливо уявити собі без озеленення, тобто висаджування на ділянці певних рослин. І тут дуже важливо правильно здійснити їх підбір. Перший фактор, який впливатиме на вибір рослин – це умови вологості і затененности. Очевидно, що висаджувати світлолюбні рослини на ділянці, де сонце – рідкісний гість, щонайменше недалекоглядно. Вибір рослин залежить і від того, що ви хочете бачити на своїй ділянці – квітучий луг, альпійський пейзаж або хвойний ліс. Так, ми не обмовилися, ви можете висадити на ділянці справжній ліс, і вам зовсім не доведеться чекати десяток років, щоб побачити його у всій красі. Допоможуть вам у цьому великоміри. Посадка крупномеров , тобто дорослих рослин, дає можливість виростити на ділянці повноцінні дерева за один-два сезони. Звичайно, посадка крупномеров – справа досить клопітка, тому, можливо, ви все ж почекати з лісом і довольствуетесь кількома окремими деревами, а основний простір ділянки віддасте квітучим рослинам.

Які б рослини ви не вибрали для своєї ділянки, ви повинні чітко знати, як буде виглядати дорослу рослину, якого відтінку і розміру будуть його квіти, якої висоти воно досягне. Особливо важливо враховувати ці фактори при створенні клумб, в яких вищі рослини повинні служити основою композиції, а фон для них створять низькорослі рослини. Обов’язково варто врахувати і терміни цвітіння рослин і підбирати їх з таким розрахунком, щоб протягом усього сезону на клумбі були квітучі рослини.

І це далеко не все, що доводиться враховувати господареві, який хоче повністю перетворити свій присадибну ділянку. Озеленення вимагає не тільки бездоганного смаку, але і професійних знань про особливості тих чи інших рослин, типах грунтів і кліматичних умов, на яких вони будуть найкраще себе почувати. Не варто забувати і про дренажі ділянки, і про забезпечення його поливу. Всі ці питання вам допоможе вирішити звернення у фірму, яка займається створенням ландшафтного дизайну і працює на ринку надання подібних послуг не перший рік.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

  • Дача
    Розташування дачі: переваги та недоліки

    random image
    Поради щодо вибору дачного будинку

    Автоматичні системи поливу
    Автоматичні системи поливу - полегшуємо роботу в саду