Печі кам’янки

Якість пари, а в підсумку і якість всієї лазні, визначається піччю-кам’янкою. Саме вона визначає температурно-вологісний режим лазні, її комфортність, оздоровчий і релаксуючий ефект.

Цегляна піч-кам’янка хороша своїм паром і теплоємність, спору немає. Але круговерть сучасного життя диктує свої правила та вимоги.

Чим же не влаштовує така піч своїх володарів?

І, перш за все, це наступні причини:

  • тривалий час прогріву цегляної печі для отримання необхідної температури (від чотирьох до восьми годин);
  • величезна кількість спалюваних дров;
  • досить великі габарити;
  • висока вартість роботи професійного пічника і цегли;
  • систематично необхідні ремонтні роботи.

Гідною альтернативою цегляним печей акумулюючого типу є металеві печі-кам’янки безперервного горіння, які не мають вище перерахованих недоліків. Але й серед них потрібно вибрати саме ту, яка завдяки правильній конструкції і технології виготовлення:

  • не випромінює жорсткого тепла від розпеченого металу;
  • дозволяє завантажити велику кількість каменів (тим самим збільшити теплоємність і час тепловіддачі);
  • має високу надійність, а, отже, більший термін служби;
  • легко монтується й обслуговується;
  • є економічною але, при цьому, має високу швидкість нагріву приміщення.

При виборі печі не маловажений і факт наявності сервісного центру у виробника. Це дозволяє в разі проблем не розбирати піч і везти її до виробника, а викликати представника на місце установки печі. Також було б непогано, якщо піч комплектувалася і димоходом від того ж виробника.

Серйозність порушених проблем та способи їх вирішення розглянемо на прикладі лідера в технології виготовлення печей-кам’янок, спеціалізованого заводу «Вулканкомплект» і його головної продукції печі-кам’янки «Вулкан».

Піч-кам’янка «ВУЛКАН», будучи піччю безперервного горіння, дозволяє почати швидкий прогрів парної відразу ж з моменту початку топки. Це стало можливим за рахунок створення двох контурів нагрівання навколо топки, забезпечують, безперервну циркуляцію повітря парної через радіатори та камені печі, а також особливої ​​конструкції теплообмінника (топки).
Конструкція лабіринтового теплообмінника зі спеціальними розсікачами полум’я забезпечує високий коефіцієнт використання тепла (до70%), велику теплову потужність і, при цьому, економна витрата палива.

Комп’ютерний розрахунок теплових потоків усередині печі і в димоходах дозволив створити агрегат з максимальною турбулентністю полум’я всередині теплообмінника, що забезпечує швидкий нагрів каменів і повітря, і ламінарним потоком відхідних газів в димових трубах, що обумовлює гарну тягу на всіх режимах роботи печі. Практично парна з розрахунковою кубатурою прогрівається до 100 градусів за 1-1,5 години.

Всі елементи печей-кам’янок «ВУЛКАН», що контактують з полум’ям і продуктами горіння – топка печі, лабіринтовий теплообмінник і димохідні труби – виконані з жаростійкої сталі товщиною 5мм, або лігірованной нержавіючої сталі 3мм. Вбудовані, накопичувальні і нагрівальні баки для води – з нержавіючої сталі товщиною 1-3мм.

В даний час у виробництві освоєні 18 моделей печей «ВУЛКАН», розраховані на максимальний обсяг парильного приміщення від 12 до 30 кубічних метрів. Печі випускаються в декількох варіантах виконання – для установки безпосередньо в парній або для монтажу в стіну між парній і передбанником або мийним відділенням лазні, з вбудованим (від 20 до 40 літрів), виносним (від 60 до 120 літрів) баком або без нього, з будь-яким розташуванням крана гарячої води і можливістю виведення її в мийне або душове приміщення.

Будь піч-кам’янка «ВУЛКАН» може бути додатково укомплектована готовими елементами димаря і протипожежними прохідними вузлами, що забезпечують безпечний прохід димохідних труб через стелю та покрівлю лазні, а також парасольками для захисту димоходу від атмосферних опадів. Корисним доповненням є ребриста труба з радіаторами, установка якої на піч-кам’янку збільшить на 15% додаткову теплопередачу в парну.

Всі елементи димоходу легко стикуються між собою і не вимагають для монтажу кваліфікованих фахівців.

Схожі публікації:


Залишити коментар