Печі з цегли в запитаннях і відповідях

Зараз йде будівництво мого будинку 6х6 з проф. бруса, стіна 150мм, фундамент гвинтові палі. Ось вирішую – купити металеву піч камін або скласти з цегли піч (невелику) опалювально-варильна з одного плиткою. На палях обв’язка 150х150мм, піч думаю розташувати по центру будинку прямо на обв’язці по центру однією з паль.

Як ви думаєте, чи достатньо буде такого фундаменту чи треба робити обов’язково бетонний фундамент? Висота стелі 2.3 м. Опалювати треба 2 кімнати, перегородка по центру будинку.

Спочатку про вибір печі:
Металева має тільки одну перевагу – вона дешевше коштує. В іншому її недоліки відомі: гріє поки горить, нагрітий метал виділяє в повітря не найкорисніші з’єднання, пил, потрапляючи на поверхню печі, згоряє, що теж не дуже добре для здоров’я.

Якщо є фінанси, то звичайно тільки цегла. Цегляна піч забезпечує в будинку не тільки тепло, а й здоровий мікроклімат. А інфрачервоне тепло, що виділяється від нагрітої цегли, корисне для здоров’я. Вона і зігріє, і нагодує, і полікує.

Варіант печі з однією варильною комфоркою зручний тим, що труба розташована в передній частині печі, що дозволяє поглибити її в простінок для опалення другої кімнати.

Ставити піч на підлогу не правильно. Вона може і буде стояти, але з часом це може привести до спучування підлоги, перекосів і інших неприємностей. Треба вкрутити ще по парі паль з кожного боку обв’язки і залити єдину залізобетонну плиту з опорою на ці палі і обв’язку під всю піч. Раніше не рекомендували пов’язувати фундамент печі і дому, але зараз нові віяння в будівництві. І зв’язка є навіть кращою, тому як і будинок і піч будують одночасно. А раніше нерідко зрушення будинку ламали трубу печі, що стоїть на окремому фундаменті.

Підкажіть, будь ласка, у скільки обійдеться піч з вбудованим водяним опаленням?

Таку піч зробити можна, а може й варто, якщо треба поєднати і парове опалення і піч. Але… конструкція ця вимагає точного розрахунку і проектування в залежності від конкретного будинку. Просто так пічник з вулиці Вам таке не зробить. А якщо зробить, то результат може виявитися непередбачуваним і жалюгідним. Піч-то може і буде працювати, а ось опалення …

Розчин з швів кришиться або якщо він дуже жирний (глини багато), тоді тріскається при висиханні, або він занадто бідний (піску багато) і тоді він просто сиплеться і погано тримає.
Пічки ці пофарбовані напівматовим термостійким лаком КО-85 (до 400 гр.) Можна печі також фарбувати термостійкою фарбою.

Вулична піч-барбекю. Взимку, при якій температурі повітря її вже не рекомендується використовувати. Я маю на увазі лопне / не лопне. І чи є взагалі такі обмеження?

Обмежень таких немає. Тут головне поступовість. Потрібно розтоплювати малою кількістю дров, щоб нагрівання було м’яким і поступовим. Щоб не було теплового удару від розбушувався жаркого полум’я. Тоді й правда морожений цегла може лопнути, а так він спочатку відтане поступово, а потім можна і кочегарити по повній програмі.

При топці грубки, покритої лаком, як себе веде цей лак (або фарба)? Чи є запах і шкідливі виділення?

Коли лак або фарба висохли, вони нешкідливі, з часом 3-5 років, вони можуть трохи почати відставати над топкових дверцят, але тільки якщо там не виконана футеровка топки вогнетривкою цеглою, що більшість “майстрів” на жаль не роблять, щоб не бавитися.

У мене в цегляному 2-ух поверховому будинку стоїть 3-ій рік відмінна піч типу “голландка”, в печі 3 димових труби, труба проходить через 2-ий поверх (не зимовий) висотою 4 метри. Проблем з пічкою не було, але от в ці вихідні перестала повністю закриватися заслінка, та, яку закривають, щоб грубка тримала тепло, відповідно грубка стала швидше остигати

Що могло статися з пічкою і як це виправити, не розбираючи димар до заслінки?

Раніше димар нам чистив пічник, а тепер мабуть треба буде це робити самим, звідси питання:
– Як часто це треба робити (топиться вівторок / четвер / Субота, неділя – взимку і середу / Субота -весна/осінь),
– Які “пристосувати” потрібні інструменти для чищення і чи можна їх зробити самим?

Засувка може не закриватися по декільком причинам.
1. Пази забилися сажею.
2. Її перекосило через перекіс кладки. Тоді зазвичай в масиві печі є тріщини в області засувки.
3. Перекосило через нагрівання внаслідок того, що вона не чавунна, а дюралюмінієва (є такі).
4. Міг просто потрапити в пази шматок глини, який вивалився з шва.

Можна спробувати просто інтенсивно посувати засувку туди сюди щоб прочистити пази, за якими вона ходить. Якщо не вийде, треба розібрати кладку в області засувки і подивитися причину.

Димохід при вашому графіку треба чистити як мінімум раз на рік після опалювального сезону. А краще два рази. Восени і навесні.

Продаються спеціальні пристосування для чищення димарів. На міцній мотузці підвішена гирька, а над нею круглий йорж з металу або пластика. Опускаєте все це в трубу з даху і чистіть. Щоб прочистити піч, можна використовувати той же йорж, знявши гирку і проштовхуючи його в димоходи печі. По простому можна скористатися металевою корщіткою.

Схожі публікації:


Залишити коментар

 • насіння
  Як вибрати насіння на новий сезон?

  random image
  Електрокаміни для дому

  мідні труби
  Мідні труби з пластиковим захистом