Піч-камін на основі чавунної печі

Піч-камін поєднує в собі естетичні достоїнства дров’яних камінів і високу тепловіддачу печі, а тому є справжньою знахідкою для всіх шанувальників комфортного заміського відпочинку.

Серед плюсів пристрою виділяють такі:

 • компактність, приємний вигляд «живого» вогню;
 • висока ефективність і потужність: на відміну від звичайного каміна, ККД якого становить 10%, у печі-каміна – близько 70%;
 • довговічність і надійність: топка відливається, збирається і запаюється на заводі;
 • швидка тепловіддача;
 • існує безліч готових облицювань, за допомогою яких можна облагородити топку;
 • елементи димоходу і топку легко замінити;
 • висока пожаробезопасность: скло захищає від вистрілюють жаринок.

Мінус печі-каміна полягає в тому, що через прямого димоходу такий пристрій має більш низьку ефективність (до 25%) у порівнянні з класичними і колпаковие печами. Піч-камін швидко остигає, варто дровам прогоріти. Цю проблему можна частково вирішити облицюванням топки цеглою або каменем.

До покупки окремого шибера форумчанина схилили відгуки користувачів, згідно з якими оригінальний заклинювало. До того ж, шибер прямо на топці менш ефективний в плані тепловіддачі, ніж шибер, що знаходиться в метрі від неї.

Оцинковані проходки для перекриття та даху він купив тому, що вартість аналогів з нержавіючої сталі була в два рази вище, а після їх установки вони все одно будуть невидно. На димоході господар не економив, придбавши з товщиною внутрішньої стінки в 1 мм, а не 0,5 мм.

Якщо підійти до проектування каміна відповідально, можна отримати практичне і при цьому недорогий пристрій.

Установка

Привезену топку поставили на ніжки. Так як господареві належало робити нову підлогу у вітальні, він вирішив установку каміна розділити на два етапи: спочатку поставити на стару підлогу, утеплити стіни за топкою і зібрати димохід, а потім встановити на нову підлогу, додатково утеплити задню стіну, облицювати топку і портал, закриває димохід.

Отже, було визначене місце проходження димоходу в стелі другого поверху. Потім визначив розміри проходу в перекритті «пісочниця» і завдав розмітку на пароізоляційну плівку на третьому поверсі. Встановив дошки, щоб підтримати стельові після випилювання в них отворів. Розрізав плівку і по відміряний розмірами, залишивши невеликий запас, випиляв в стелі другого поверху отвір для «пісочниці».

Після нарізав смужки довжиною 12 см з базальтового картону і прикріпив до країв отвору так, щоб залізо «пісочниці» не стикалося з дерев’яними дошками. У «пісочниці» випиляти отвір діаметром 22 см, щоб труба димоходу в 20 см не стосувалася його країв, по периметру пробив цвяхом отвори для кріплення. Поставив пісочницю на місце і закріпив 15-ми саморізами.

Розрахувавши центр розміщення топки, він утеплив стіни з бруса: поклав 4 мата базальтової вати і закріпив друг над другом вертикально (ширина склала 120 см), останній лист – горизонтально. Потім встановив захисний екран.

На стару підлогу поклав залізний лист, поставив і вирівняв топку, на неї встановив однозмінну трубу (димозбірник і теплообмінник). Перехідник («стакан») для димоходу зробив сам: взяв фініш сендвіча, внутрішню трубу на 115 мм розрізав ромашкою, простір між зовнішньою і внутрішньою трубою на одну третину заповнив базальтової ватою, краю «ромашки» відігнув до зовнішньої стінки. Перехідник щільно встановив на чавунний шибер.

Не шкодуйте грошей на хороший чавунний шибер!

Зібраний елемент встановив на оцинковану одностінну трубу. Потім зайняв своє місце старт сендвіча, набитий базальтової ватою (збирає конденсат). Після почався монтаж димоходу: додав в трубу і ущільнив базальтову вату, прибрав всі транспортувальні кільця, щоб не залишилися пожежонебезпечні містки тепла.

Знизу, на старт фінішу, встановив сендвіч довгою 0,5 м. Щоб ізолювати трубу від «пісочниці», намотав на неї два шари базальтового картону, в інший простір «пісочниці» поклав мати базальтової вати. Після встановив чотири сендвіча по 1 м. Довжину димоходу розрахував таким чином, щоб при заключному монтажі він був не менше, ніж на 1 см вище коника крівлі. Всі елементи димоходу прикріпив один до одного саморізами.

Результат: пробна топка пройшла вдало, тяга була достатньою. Температура повітря піднялася за 40-50 хвилин з -15 до + 25 ° C. Температуру підтримували, підкладаючи по полпалена, щоб камін не погас.

Схожі публікації:


Залишити коментар

 • прибудинкова ділянка
  Благоустрій прибудинкової ділянки

  продати будинок
  Виготовлення даху для котеджу

  будівельний-ліс
  Оренда будівельних лісів