Покрівельні роботи і будівництво дахів

Покрівельні роботиЧи може будинок виконувати всі свої функції, якщо у нього відсутня покрівля? Мабуть, що ні. Тільки дах відмінно справляється з такими завданнями, як охорона приміщення від вітру, дощу, снігу та інших атмосферних явищ. Важливо, щоб покрівля дерев’яного будинку була правильно сконструйована і правильно покрита.

Будинки з бруса мають оптимальні конструкції скатних дахів. Покрівля базується на кроквах, встановлених особливим чином. Завжди дотримуєся кут, під яким дані крокви прокладаються. Крокви з одного боку впираються у стійку, яка йде посередині конструкції, а з іншого – в брус, який розподіляє навантаження від покрівлі, його ще називають мауерлат. З’єднання всіх частин каркасу покрівлі для будинку, зробленого з бруса, відбувається за допомогою особливих скоб або  будівельних цвяхів.

Крокви – основа основ у покрівлі. Тільки після їх монтажу майстри приступають до етапу обрешітки. Без обрешітки було б неможливо здійснити настил покрівлі будинку. Є кілька різновидів обрешітки – суцільна або ж гратчаста. Суцільна підходить в тому випадку, якщо дах криється, наприклад, металочерепицею, фанерою, дошками, тобто матеріалом, що укладається паралельно і поруч один з одним. Гратчаста виглядає так само, як швейна канва. Тому роблять таку обрешітку з рівних нешироких дощок, які набивають і горизонтально, і вертикально.

Будь-яке покриття покрівлі кладеться на обрешітку. Вибір матеріалу для покрівлі дерев’яного будинку залежить від декількох факторів, у тому числі і від ската даху.

Покрівля дерев’яного будинку в більшості випадків покрита черепицею або бляхою. Але потенційний покупець повинен знати, що покрівельних матеріалів існує безліч.

Вибираючи матеріал для покриття покрівлі дерев’яного будинку, пам’ятайте, для чого взагалі потрібна покрівля і що вона собою представляє. Покрівля може бути зроблена з чого завгодно, головне, щоб вона виконувала такі функції:

 • оберігала дім від опадів, від вітру, холоду і спеки;
 • утримувала тепло, забезпечувала гідну звукоізоляцію;
 • завершувала образ дерев’яного будинку, робила його більш естетично досконалим.

Отже, повернемося до вибору матеріалу для покриття покрівлі. Є різні типи покриття дахів. З кожним роком пропозиції лише зростають, як, втім, і попит.

Металочерепиця

Один з найпопулярніших покрівельних матеріалів в Україні і за кордоном – металочерепиця. Що вона собою являє? Металочерепиця – це оцинкований метал, який з двох сторін покритий полімерними складами. Дані склади різні за кольором, але їх функція однакова – захищати матеріал. Чим товстіший шар покриття полімером, тим довше служитиме металочерепиця. Переваги металочерепиці – легкий монтаж і демонтаж, прийнятна ціна, невелика вага, різноманітність кольорів, тривалий термін експлуатації, стійкість до опадів, до перепадів температур, вогнетривкість, екологічність. Недолік – шум від дощу. Коли дощ б’є , в будинку чутний «барабанний дріб». До слова, хтось зовсім не вважає недоліком шум дощу, чутний в будинку. Хоча, при достатньому рівні теплоізоляції, вона стає не тільки тепло-, але і шумоізоляцією. По-цьому найчастіше ніякого шуму взагалі не чутно.

«Гнучка черепиця»

Ще один покрівельний матеріал – бітумна або гнучка черепиця. Цей матеріал вважається молодим, але, незважаючи на це, він користується популярністю. Матеріал м’яка покрівля – це стеклохолст, який наскрізь просякнутий особливим бітумом. Базальтове посипання різних кольорів рятує матеріал від ультрафіолетового випромінювання. Кожна окрема частинка покрівлі, тобто кожен «листочок» має кілька шарів. «листочки» склеюються між собою за допомогою бітуму, який є їх нижнім шаром. Майстри укладають гнучку черепицю на дах, а сонячні промені змушують її частинки склеїтися між собою. У підсумку виходить водонепроникне надійне покриття. Гарний такий матеріал для тих дахів, які мають складну форму. Вірне укладання бітумної черепиці призводить до відмінних результатів. У будинку сухо, тепло і тихо. Краплі дощу зовсім не чутно в будинку. До числа недоліків можна віднести низьку ремонтопридатність. Ціна на гнучку черепицю вища ціни на металочерепицю.

Керамічна черепиця

Ще одна черепиця, використовується для ремонту покрівлі – керамічна черепиця.. Керамічна черепиця – покриття, яке стало класичним в Україні. Переваг у такого матеріалу набагато більше, ніж недоліків. Серед переваг – тривалий період експлуатації, надійність, екологічна безпека, безпека пожежна, шумоізоляція і теплоізоляція. Керамічна черепиця майже не поглинає вологу, має високу стійкість до морозів і холодів, осідань.. Якщо на вашому даху лежить керамічна черепиця, то ви можете навіть ходити по ній, вона витримує вагу людини. Недоліки керамічної черепиці – велика вага і висока ціна. Через велику вагу під цю черепицю майстри проектують і прокладають посилену кроквяну систему.

Покрівельна мідь

Матеріал покрівельна мідь. Це найдорожчий матеріал з усіх покрівельних. Заможні люди вибирають мідну покрівлю в силу декількох причин. По-перше, термін її служби – понад півтора століття. По-друге, дах, покритий покрівельною міддю, виглядає невимовно красиво. Дивлячись на таку, захоплюєшся. Окислюючись, мідь виділяє Оксин. Саме Оксин захищає метал від усіляких впливів.

Ондулін

Матеріал ондулін прослужить не так довго, як покрівельна мідь. Ондулін – це особливий картон хвилястої фактури, який просочений бітумом і спеціальним кольоровим шаром, що захищає лист. Лист ондуліну – зручний матеріал для покриття ним даху. Кріпиться ондулін до обрешітки за допомогою цвяхів. Монтаж покрівлі можна замовити на сайті www.dah.dp.ua. Замовник має право вибрати той колір та тип матеріалів, який йому більше подобається, на щастя, вибір великий.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • мідні труби
  Мідні труби з пластиковим захистом

  random image
  Електрокаміни для дому

  продати будинок
  Будинок за канадською технологією