Поради щодо вибору дачного будинку

Часто будинку під дачі купують люди не обізнані в будівництві. Куплені дачні ділянки вони використовують тільки в літній час, щоб відпочити, виростити картоплю і квіти.

Дивимося стан даху

Всім хто погано розбирається в дачному будівництві я б хотів дати кілька порад. І перше на що треба звернути увагу – це дах.

Навіть досвідченій людині, яка добре управляється з будь-яким інструментом важливо знати стан даху і покрівельного покриття. Поганий стан даху гарантує розладу не тільки від виду крапель і потьоків на стінах і стелі, але і у вигляді гнилих балок і крокв. Початковий огляд будинку можна провести в будь-який зручний для вас час, а от остаточну ціну за будинок потрібно визначити після дощу, який виявить всі недоліки і вади даху.

Проводячи огляд горища, шукайте мокрі місця. Спочатку зверніть увагу на стіни, і, перш за все на верхній вінець, він повинен бути сухим. При виявленні вогкості злегка розколупайте його, і якщо там тече давно, то колода напевно вже гнила і її можна проткнути навіть пальцем. А якщо верхній вінець перетворився на труху, то це означає, хворі і нижні два-три колоди. При цьому зовні вони можуть виглядати цілими, хоча всередині них давно оселилася гниль. А це говорить про те, що стан даху досить жалюгідний і вона скоро може обвалитися.

Якщо ви не помітите і придбаєте, будинок з гнилими колодами вам доведеться їх замінити. А для цього треба розкрити дах або хоча б вирізати гниле колоду і замінити його на нове. Все це може зробити майстер своєї справи, та й то не в поодинці.

Менш небезпечний випадок, коли дах протікає посередині, В цьому випадку гнилі крокви і балки зміцнити набагато легше. А якщо згнили дошки стелі їх можна обшити зсередини приміщення новими. Це звичайно може зіпсувати зовнішній вигляд приміщення, але якщо ремонт зробити вміло то стеля буде виглядати як новенький.

Підвал

Після горища обов’язково огляньте підвал. Зверніть увагу на нижні вінці. Земля в підвалі у колод повинна бути сухою, а якщо вона мокра, то це перший знак що колоди можуть бути гнилими. Щоб це перевірити забийте в колоду цвях, але найчастіше гнилі колоди осідають під вагою будинку і це відразу помітно.

Огляд будинку зовні

Після внутрішнього огляду будинок необхідно оглянути, зовні відступивши від нього на 20-30, а то і більше метрів. З великої відстані добре видно прямо чи варто сам будинок, прямий чи коник даху, її схил. Як правило, на просів фундамент і гнилі колоди вказує опушений кут.

Потрібно звернути увагу на покрівельне покриття. Мені доводилося бачити гнилу покрівлю з тріски, яку покривали руберойдом. Така покрівля дуже ненадійна, тому що толь на трісках приходить в непридатність дуже швидко, а латати марно. Недовго протримається дах зі старого шиферу, з часом вона стає крихкою. А дах, покритий залізом хай і не першої свіжості прослужити довго. Латати її легко, у тому числі і дірки.

Піч

Крім даху над головою і вертикальних стін будинок повинен бути теплим і затишним. А це, як відомо, залежить від стану печі. Перш за все, зверніть увагу не звили чи птиці гнізда в комині. Це буває, якщо господарі бувають на дачі тільки влітку і не топлять піч. А якщо піч не топлять нею можуть скористатися птиці та звити гнізда й вивести не одне покоління пташенят. Мені доводилося бачити, як з самоварніка російської грубки при чищенні витягалося крім сажі величезна кількість пір’я, гілочок і інших приналежностей пташиного гнізда.

Для перевірки працездатності печі її потрібно затопити. Якщо під час першої топки поваляється чорні патьоки з місця, де розташована в’юшки, не лякайтеся. Швидше за все, це відбувається через те, що пічка довго не використовувалася, заросла сажею, останнє пічник легко усуне

Не дивуйтеся якщо після першої топки в будинку з’явиться вогкість – це звичайне явище. Справа в тому, що якщо піч не топили багато років, то приміщення та цегла з якої побудована піч накопичив у собі багато вологи і для її видалення потрібно кілька разів протопити піч. Добре просушена піч швидко розтоплюється, і дрова в ній весело потріскують при топці.

Можна багато говорити про недоліки і достоїнства будинку, який купується. Але потрібно зазначити, що розсохла підлога – дрібниця в порівнянні з поганим дахом. На дах і на кладку печі піде багато вашого часу, тому що без них жити в будинку не можна, інше можна зробити не поспішаючи, у міру сил і можливостей.

Читайте на cайті:


Залишити коментар