Практичні поради по ремонту та реставрації меблів

Відремонтувати поламані меблі та надати старим – новий вигляд можна, скориставшись одним із запропонованих способів.

Будь дерев’яні меблі, незалежно від того, чи успадкували ви старовинні предмети чи купили нові, з часом зажадає ремонту або реставрації . Якщо мова йде не про дорогий антикваріат, то виконати подібні роботи можна самостійно.

Виправляємо поломки

Частини дерев’яних меблів з’єднуються між собою за допомогою розбірних з’єднань (болти з гайками або стяжки) і нерозбірних (дерев’яні цвяхи або шипи). Найбільш поширеними поломками є пошкодження з’єднувальних елементів – тріщини, сколи шипів і ін

Розберіть пошкоджене з’єднання, зніміть старий клей. Після – склейте деталі за допомогою ПВА, синтетичного універсального або столярного клею у вигляді гранул або плиток.

Гранули потрібно попередньо роздрібнити, засипати в жерстяну банку і на 12:00 залити холодною кип’яченою водою (рівень води – на 10 мм вище клею). Далі суміш нагріваємо на «водяній бані». Ступінь готовності клею визначають по його тягучості. Візьміть теплу краплю двома пальцями і розведіть їх: якщо ви це робите з невеликим опором і з’являються тугі тягнуться нитки – клей готовий.

Занадто рідкий клей або тонкий шар його створять неміцний шов. Дуже товстий шар клею при висиханні може потріскатися і стати неміцним.

Тепер приступаємо безпосередньо до ремонту. При великих зазорах оберніть шип х / б або лляною тканиною, просоченою клеєм, при дуже великих – надріжте торець шипа і заженете туди клинчик. Якщо шип наскрізний, відразу вбивайте клинчик на клею, якщо потайний – вставте в шип до збірки. Пошкоджений шип замініть бруском, вирізаним з твердого дерева. Для кращого склеювання з’єднання необхідно стиснути на добу за допомогою струбцини, вантажів або скрутки з дерева.

Реставруємо і прикрашаємо

Є кілька способів оновити зовнішній вигляд старих меблів. Для початку оціните ушкодження. Якщо на виробі тільки потріскався лак, його можна обережно підклеїти за допомогою ПВА і гарячої праски, після – відшліфувати і заново покрити лаком.

Відколи на меблях добре замазувати спеціальним воском, щілини і тріщини – миттєво застигає нитрошпатлевка. Пошкоджені краю (наприклад, сгризенние собакою) можна виправити, змішавши тирсу з фарбою відповідного кольору, епоксидною смолою або ПВА і «наростивши» відсутню частину. Ще один варіант – просто закруглити шкіркою і обробити фарбою або лаком.

Після того, як усі проблемні зони виправлені, можна приступити до очищення поверхні від старої фарби. Зробіть це вручну – великої і дрібної наждачним папером або за допомогою будівельного фена або дремеля (на малих обертах). Можна скористатися і смивкой: покрийте поверхню розчинником на водній основі, щільно оберніть поліетиленовою плівкою, залиште на півтора-2:00. Після – протріть вологою губкою і жорсткою щіткою відскоблити те, що залишилося.

Після очищення меблі фарбують або розмальовують і розкривають лаком. Якщо ви хочете зробити щось особливе, скористайтеся однією з технологій: патірованіем, кракле, декупажем та ін Штучно зістарити меблі можна так: зашкурьте поверхню, покрийте акриловою фарбою, зверху нанесіть лак, створює тріщини, потім – фарбу іншого кольору. Також можна наклеїти гарні зображення, вирізані з тришарових серветок, і все покрити лаком.

Старовинні речі нерідко мають неприємний запах, причиною якого є цвілеві суперечки. Обробіть меблі небудь антибактеріальним засобом, покрийте фарбою або лаком.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • Сходи
  Види сходів для будинку

  насіння
  Як вибрати протруйників насіння?

  заміська нерухомість
  Шукаєте причини, щоб купити заміську нерухомість?