Російська піч за чотири вихідних дні

Протягом багатьох століть піч була вірною супутницею української людини: на ній не тільки готували їжу, випікали хліб, сушили гриби і коріння, з її допомогою ще обігрівали житло в холодні дні і лікували простудні захворювання.

Розтопивши піч, господарі трохи остуджували її, а замість їжі та вугілля займав вмостившись на дошці-лежаку хворий, якого запихали прямо в зів, ще дихаючий жаром. На гарячі стіни споруди бризкали розведеним квасом або водою, які піднімали густі «хлібні» пари. Поки немічний потів усередині печі, господарі також отримували можливість випробувати на собі лікувальний ефект лазні.

Сьогодні мало хто зважиться на такі екстремальні досліди, але ось приготувати найрізноманітніші і смачні страви – від м’яса до рум’яних пиріжків і піци – мріють багато людей. Вони вирішують реалізувати цю ідею, спорудивши альтанку-кухню.

До зведення навісу заливають фундамент під пічної комплекс. Вибирати російську піч варто керуючись такими міркуваннями:

 • конструкція такої споруди новачкам простить багато помилок, потрібно лише дотримуватися деяких канонів;
 • російська піч – універсальна споруда: у ній можна і варити, і смажити, і навіть коптити; шашлики виходять надзвичайно ніжними: м’ясо прогрівається з усіх боків;
 • така піч має досить глибоку топку, що актуально для відкритого повітря: пориви вітру не вихоплюють дим назовні.

При тому, що труба була невисокою, а поруч росли дерева, тяга вийшла відмінною і не залежала від напрямку вітру.

Насамперед потрібно залити фундамент близько 20 см завтовшки, покласти у два шари арматуру Д6 мм, не перев’язуючи зі старим фундаментом. Щоб моноліти не втратили вологу, потрібно все тримати під плівкою.

До початку будівництва самої печі потрібно купити цеглу, потренуватися, поклавши перший цегляний кут. Виготовлення російської печі – дуже важливий етап, а тому поставився до цієї роботи з усією відповідальністю. Стяжку побити по склосітці – щоб пісок не висипався через дірки в цеглі. Кладку арки можна спростити, купивши готовий клиновидний шамот. Це дозволить домогтися гарних і рівних клинців, що без спеціальних навичок і пристосувань практично неможливо.

Інструменти, які використовуються: 125-я болгарка, гумовий молоток, маленька пічна кельма, алмазний круг.

Краще не купувати для різання цегли абразивні круги – марно витратите гроші. Правильно обраний і справний інструмент – запорука успіху всієї роботи і задоволення від неї!

Алмазний круг на шамотній цеглі іноді «засолюється»: цегла може плавитися, а різа ні.

Задній край пода потрібно робити трохи вище переднього, роблячи стяжку з ухилом!

Поклавши два ряди на під, засипав сухий пісок і скло (можна камінь) для акумуляції тепла можна використовувати 40 подрібнених пляшок. Закінчивши «холодну» частину печі, потрібно починати роботу з шамотом, глиною і мертелею. Останній, як і розчини для кладки печі, він використовував вже готові, покупні. Густоту розчину підбирав досвідченим шляхом. З причини того, що суха шамотна цегла миттєво висмоктує воду з розчину, і через кілька секунд цеглу вже не можливо відкоригувати, потрібно витримувати її в воді.

Непростою справою виявилося викласти звід печі – через обробки цегли. Потрібно робити два кружала, на них класти попередньо розмочену, щоб легше гнулася, ДВП. Задню частину зводу робити трохи вище, ніж під: завдяки такій конструкції створюється «ковпак», який утримує розпечені гази, а вони, в свою чергу, ефективніше передають тепло цеглин.

При кладці зводу потрібно враховувати такі моменти: вогнетривкі цеглини класти на пісок БЕЗ розчину – вибираємо цеглини трохи кращі і викладаємо суцільний під, при цьому по краях залишаються теплові зазори; обов’язково створюємо теплової поріг спереду зводу.

Рух вологи має бути безперешкодним в обидві сторони, інакше з’явиться цвіль.

При щільній протопці протягом 4-6 годин труба буде нагрітися не сильно – можна тримати рукою. При першій протопці дим пішов правильно. Утворилося багато висолів, довелося затирати кілька разів, після чого покрити термостійким лаком.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • Автоматичні системи поливу
  Автоматичні системи поливу - полегшуємо роботу в саду

  гербіцид
  Боротьба з бур’янами за допомогою гербіцидів

  random image
  Електрокаміни для дому