Розташування дачі: переваги та недоліки

ДачаВідомо, що грамотне будівництво будинку повинно починатися з ретельного вивчення ділянки: характеру грунтів, протікання підземних вод, близькості до лісопосадкам, лініях електропередач і т.п.

Однак фахівці впевнені, що ці чинники слід враховувати ще до покупки землі.

Біля лісу

На думку експертів, майже всі плюси розташованого поруч з дачею лісом – нематеріального характеру. Перш за все, це прекрасні види з вікон і чистий здоровий повітря. Зайві рослини завжди можна прибрати, залишивши ті, які дарують рятівну тінь в літню спеку. Ще одна перевага – гриби часом ростуть прямо на ділянці, та й в ліс за ними сходити недалеко.

Однак близькість лісу може створити і деякі незручності. Як правило, такі ділянки коштують дорожче – якраз через красиві пейзажі. Декого лякає ймовірність лісових пожеж та падіння дерев під час ураганів. Також можливі проблеми з фундаментом, особливо якщо неподалік розташована водойма. Будуть докучати вогкість і смола, яка капає з хвойних дерев, велика кількість листя, хвої та різноманітних комах.

Доведеться регулярно прибирати сміття з ділянки, битися з проростають саджанцями і полчищами комарів, регулярно переглядати рослини в пошуках шкідників і захищати від них овочеві та садові культури. Є й інші непрохані гості, з якими доведеться мати справу: борсуки, зайці, білки та інші тварини, які також можуть завдати значної шкоди посадкам і врожаю.

Якщо всі ці складності вас не лякають, вихід можна знайти. Вирубати дерева навколо будинку, щоб захистити житло від вогню. Між грядками садити рослини, які відлякують комах, наприклад, бузину. Потрібно продумати спорудження високою і надійною огорожі – вона перешкодить великим тваринам, гризунам і інших шкідників потрапити на вашу землю. Найбільш відповідні матеріали для забору – металеві та бетонні плити.

Поряд з природним водоймищем

Знову ж таки, з плюсів такої ділянки – чудовий вид, можливість відпочити з вудкою, поплавати та позасмагати на березі. Природна водойма позбавить вас від необхідності будувати на дачі штучний. Таке розташування ділянки а оцінять ті, у кого немає водопроводу: встановивши насос з довгим шлангом, воду для поливу можна брати прямо з річки. Звичайно, якщо вона знаходиться недалеко. Менше буде і клопоту по догляду за садом і городом: земля біля водойми добре зволож.

Недоліки – все ті ж комарі, які люблять повітря з підвищеною вологістю. Біля природної водойми можуть бути неприємні зустрічі зі зміями, рептиліями і земноводними. Самотні норки тварин шкоди рослинам не принесуть, але їх укуси можуть бути небезпечними для людей. Однак таке звірина не любить сусідства з людьми, тому, швидше за все, знайде собі більш підходяще місце для проживання.

Поблизу від природних водойм грунту часто перезволожені і потребують дренажі. З цією метою риють відкриті або закриті траншеї 1х2 м, на заболочених ділянках – ще глибше. При спорудженні колодязя слід продумати заходи, які не дозволять грунтовим водам потрапити в нього. При будівництві інших об’єктів потрібно буде розрахувати рівень грунтових вод. Можливо, доведеться підняти ділянку. По весні дачу може заливати, тому краще не купувати землю в низині.

Характер місцевості

Серед плюсів садово-городньої ділянки, розташованого на відкритій місцевості, можна відзначити такі: рівна поверхня землі не зажадає ретельного планування ділянки, буде легше садити овочеві та інші культури, вода рівномірно всмоктується, а дощові потоки не змивають верхній поживний шар землі.
Разом з тим дача, розташована на відкритій місцевості і не має природних укриттів, швидше за все, зажадає штучних, що загрожує додатковими матеріальними витратами.

Щоб захистити рослини від вітрів, потрібно буде спорудити високу огорожу і посадити більше дерев і чагарників. У такій місцевості для захисту рослин від сонця нерідко споруджують теплиці та парники з покриттям зі спеціального непрозорого матеріалу. Коли спека спадає, покриття потрібно знімати, щоб забезпечити рослини необхідною кількістю сонячного світла.

Ще одна складність – обробка цілини. Якщо на такій землі до вас культурні рослини не вирощувалися, вам потрібно буде підготувати грунт: зорати, удобрити, рясно поливати і боротися з бур’янами. Можливі й проблеми з водопостачанням.

Участокн на височини викличе складнощі з будівництвом і розбивкою городу і саду. Потрібно буде вирівнювати площу або звільняти землю від каменів, надати ділянці оптимальний ухил, який забезпечить стікання надлишку води, але не призведе до надмірного її відтоку, що несприятливо для рослин. Земля в такій місцевості також потребує захисту від вітру, а грунт – від ерозії.

Для цього створюють траси, на яких садять рослини, а схили зміцнюють цегляної або кам’яною кладкою.

На такій ділянці можливі проблеми з водопостачанням через те, що сюди складніше провести водопровід. При спорудженні колодязя потрібно буде рити глибоку яму, тому що підземні води зазвичай залягають глибоко. Також вірогідні труднощі з будівництвом огорожі: його потрібно буде вирівнювати по висоті.

Серед переваг:

  • менше ризику, що в добре проглядається будинок полізуть зловмисники;
  • грунт на таких ділянках швидше прогрівається навесні, рослини отримують достатньо світла протягом світлового дня, а тому швидше ростуть і дають урожай;
  • можна розбити грядки і клумби на різних рівнях: світлолюбні – на верхніх терасах;
  • така ділянка зручний для бджолярів і любителів альпінаріїв.

Недоліки ділянки, яка знаходиться в низині, такі ж – як і у розташованого біля водойми. Це перезволоження грунту і підвищена вологість, що несприятливо для садово-городніх культур. Однак є й переваги: ​​тут легше вирішити питання з водопостачанням, ділянка має природний захист від вітру і поживний грунт.

Зміцнивши схили і влаштувавши дренаж, в низині можна успішно вирощувати багато рослин.

Поблизу від інших об’єктів

Добре, коли дача розташована поруч з селом або знаходиться прямо в ній. Напевно, ви знайдете тут помічників для будівництва та хороших порадників в справі вирощування рослин. Вам легше буде дістатися до своїх володінь, оскільки до населених пунктів прокладені транспортні дороги, і вирішити питання з водою, газом і енергозабезпеченням. Додатковий бонус – місцеві магазини, де ви знайдете все необхідне. Також ви зможете недорого купувати органічні добрива.

Серед недоліків: наявність комах-шкідників і гризунів, які мешкають поруч із сільськогосподарськими тваринами і зерновими сховищами. Можуть бути і проблеми, пов’язані з екологією і шумом через звалищ і близькості до доріг, у тому числі – залізничним.

Якщо вам дістався ділянку, який раніше належав колгоспу, то земля може містити нітрати або бути виснаженою. Потрібно буде продумати питання захисту дачі від непроханих гостей – злодіїв і домашніх тварин: сусідської птиці і худоби, який йде на випас.

Варто добре подумати, перш ніж купувати дачу поряд з турбазою або санаторій м. Можливі неприємності – установа в зв’язку з розширенням території може претендувати на прилеглі ділянки, проявляючи наполегливість. Велика кількість сторонніх у розпал сезону може спричинити проблеми з безпекою і забрудненням навколишнього середовища. Однак цим же туристам ви зможете продавати овочі та фрукти. Серед інших позитивних моментів: ви зможете по домовленості провести світло і воду від мереж турбази та отримати медичну допомогу, якщо вона вам терміново знадобиться.

Фахівці радять проявити обережність, якщо вам пропонують купити земельну ділянку в охоронній зоні магістральної газопровідної труби. Будівництво тут заборонено, тому можливі позови від Газпрому. Не варто купувати дачу поруч з ЛЕП: сильні електромагнітні поля шкідливі для здоров’я. За словами форумчан, проблеми можливі у опор і в місцях найбільшого провисання дротів. Зате у таких дач є перевага: земля тут коштує дешевше.

Якщо ви все ж вирішите заощадити гроші, дачники рекомендують замовити мідну покрівлю, у спальних приміщеннях екранувати стіни і передбачити хороше заземлення. Також до покупки землі бажано виміряти напруженість електромагнітного поля в різних кінцях ділянки: викликати фахівця з санепідстанції або скористатися спеціальним приладом.

Якщо поруч є вежа стільникового зв’язку, краще відгородитися від неї деревами в 2-3 ряди, будувати будинок з товстими стінами і заземлити його. Фахівці також радять поставити металеві жалюзі або замість звичайних вікон встановити з металізованим покриттям.

Можливі неприємності від розташованого поблизу аеропорту – шум і токсичне забруднення (в повітря викидається до 28 інгредієнтів, а також випадає пил з вмістом важких металів). Це створює несприятливу еколого-гігієнічну ситуацію і проблеми зі здоров’ям.

Читайте на cайті:


Залишити коментар