Таежна лазня

Як грамотно і з задоволенням попаритися під час походів по тайзі чи на дачі де немає лазні?

Ігор часто буває в походах і не з чуток знає, що багато жінок не ідуть в похід через відсутність гарячої води, душу, ванної. І якщо у вас немає лазні на дачі ви можете скористатися цим досвідом і швидко її побудувати

Про тайгову лазні

Раніше Ігор з друзями, коли збиралися в похід, брали з собою рулонний поліетилен і шили з нього за певними розмірами намет для лазні. Назва тканини він не пам’ятає, але вона була дуже міцна, жовтого кольору і абсолютно непромокаємий.

Процес підготовки місця під лазню і її установка

На мисі річки Ігор з товаришами вибирали місце з каменями більше звичайної гальки. На Уралі кожен другий мис такий. І причалюють на човні, копають яму. Це буде топка. Звичайна ширина ями 50 сантиметрів, а в довжину близько метра.

Зараз найголовніше. Над цією ямою потрібно скласти піч кам’янку. Нижній ряд – камені побільше, потім подрібніше, потім ще дрібніші, а потім плитами звід змикається. Це класика тайгового жанру, серед хлопців в їх компанії всього двоє можуть складати такий звід. Якщо фахівців у компанії немає, знаходять пару залізяк, за допомогою яких робиться склепіння. Звід зазвичай буває сантиметрів 60 у висоту, більше метра у довжину, більше півметра завширшки.

Склали піч, почали топити. Піч топиться мінімум 4:00. Загалом, коли нижні камені вже червоні топити можна припиняти.

І тут починається ритуал, який називається – “Накриваємо”. Все в таборі збираються у лазні. Спочатку вони викидають з топки вугілля. Трохи води туди, щоб лазня була без “газів”. Чотири людини кути лазні надягають на кілки, четверо інших напоготові з кілочками для розтяжки. Саму баньку вони скачують в рулон, надягають на кілки, заходять над кам’янкою, забивають кілочки і опускають саму баню. Вона тут же надувається як куля від жару кам’янки.

Як паряться в такій лазні

Накривши грубку «банькою» все розповзаються по табору і чекають. Відразу заповзати не прийнято, хоча сил вже немає. Але дивна річ, пливли собі і пливли, нічого такого не відчували. Але варто було накрити лазню, відразу таке відчуття, що все свербить і скрізь одночасно.

Загалом, Ігор не витримав і першим скинув з себе одяг і пірнув в баню. Перше враження – тепло. Буквально дві секунди. Потім організм без всякого твоєї участі дає тобі команду – пригніть. Вуха шарудіти почали, мабуть тому що жар насичується тіло, а пот виступає великими краплями. Терпимо, класно і здорово.

Техніка безпеки

Поки Ігор перебував в лазні увійшов товариш – Ванька. Чи не освоївшись в лазні, вистачає ківш, зачерпує окріп (заздалегідь приготований) і на кам’янку. Ігор тільки пам’ятає що його мудрий організм, спочатку впав навзнаки на підлогу. Потім рвонувся, знову ж плазом, до виходу. Але вихід був зайнятий Ваніні ногами і тілом, яке теж не витерпів того удару, який сам собі і завдала. Загалом, Ігор виповз через полог лазні, той який на землі лежить.

З величезним задоволенням і щастям він зітхнув на повні груди прохолодне повітря. Дійшов до річки і занурився з насолодою в десятиградусний воду. Але через пару секунд мозок розуміє, що він все-таки не пінгвін і зі швидкістю пінгвіна вилітає з води. Він не розуміє що робити. У лазні жах і в річці жах, але виявляється самий жах – комарі і тоді знову пірнає в баню, а там уже все в порядку. Віники, пар, спека, але після річки не дуже жарко. Там дух, берези і ялиці. Від свіжозрізаної ялиці можна з глузду з’їхати. Там міцний запах обпалених каменів. Там запах друзів, щастя і чистоти.

І ось він великий мить, ти виповзаєш з річки останній раз. Тіло співає, світ співає, друзі ще немає. Все чистеньке. З рюкзака він дістає чашку міцного чаю і спирт. Ті самі заповітні пісят грам, слабосольного шматок, чарка, і все …
А потім все просто – гітара, пісні на кілька голосів.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • Нерухомість за містом
  Як купити нерухомість за містом?

  плитка
  Як правильно вибрати тротуарну плитку - рекомендації експертів

  random image
  Заміський будинок в оренду