Установка печі MILANO-II

Задумав Юра поставити у своєму літньому будиночку на дачі піч. Після пошуків по салонах і магазинам сподобалася йому піч-камін MILANO-II , словацької збірки, з німецькими комплектуючими. Недовго думаючи, він придбав її і привіз на дачу. Настала черга вибирати димар, знову довелося збирати інформацію в Інтернеті і походити по магазинах і після довгих пошуків вибір ліг на димар НДІ КМ, товщина металу 1мм, сталь феритної вона не гірше імпортних, а десь навіть і краще. Та й магазин був поруч з будинком і всі комплектуючі він потихеньку (у нього немає машини) приніс на дачу.

Підготовка матеріалів та інструменту

У магазині він придбав даховий прохідник, дахове оброблення, все одинарні труби, хомути, клямери, саморізи, три метра сендвіча, алюмінієву фольгу, керамогранітних плитку на стіну і на підлогу, вату, базальтовий картон.

З будинку привіз шуруповерт, електричний лобзик, дриль, свердла, в тому числі і довге, щоб просвердлити будь-яку стіну наскрізь. Одним словом приготувався ставити піч.

Початок будівництва печі

Перш за все, він розмітив стелю під прохідник і за допомогою довгого свердла засверлили його і став випилювати отвір на стелі. Зверху з мансарди пропиляти стеля не вдалося – важко було розвернутися з електролобзика. Тому нічого не залишалося, як зайнятися випилюванням з кімнати горілиць і пожувати тирси.

Респіратора у нього не було, а для захисту очей надів окуляри і в цей же день випиляв отвір під прохідник. Всі дерев’яні деталі навколо пройшовся вогнебіозахисту. На стіні знизу і зверху зробив вентиляційні люки. Поставив на них грати і шторки. Після цього вирішив перевірити систему і відкрив шторки. Але навіть при вимкнених обігрівачах з кімнати зверху пішов тепле повітря, а з коридору в кімнату холодний.

Настала черга перейти до термозащіте стін. Куплений базальтокартон товщиною 5 мм він розрізав за розміром і закріпив на стіні в два шари. Кріпив до стіни скобами від степлера. Розрахував і розкроїв фольгу на весь кут без розрізів. На саморізах закріпив стельовий патрубок. Працював у рукавичках, але від металевих скалок вони не врятували.

Поверх фольги закріпив на клямера керамоплітку шириною 400 мм. – Зовнішній захисний шар для захисту від пічного спека. Труба проходитиме на достатній відстані від стіни. Труби і прохідний патрубок він вирішив пофарбувати в чорний колір – під колір грубки.

Для цього він зашкурити трубу від скотча і наклейок, знежирити уайтспірітом, пофарбував і поставив на просушку.

Знову зайнявся стінами – доклеїти фольгу, закріпив плитки на стіні, а потім відрегулював зазор між ними і фольгою, щоб повітря проходило і остаточно закріпив клямери. Патрубок пофарбував другим шаром фарби.

Він вирізав з базальтової плити теплозахист для міжповерхового простору, а так як зверху вона не входила, довелося зняти патрубок і укладати теплозахист знизу. Вийшов такий листковий пиріг з утеплювача.

На патрубку засверлили ще додаткові 16 отворів під саморізи, і прикрутив патрубок до стелі. Тепер він тримається міцніше і виглядає рівніше. Ще навколо патрубка закріпив фольгу, а також поклав її на базальт, між цими шарами засунув базальт вату, все вирівняв базальтокартоном. На цьому закінчив стельовий прохід. Поправив плитку на стінці.

Для кріплення труби він зробив кронштейн з двох напрямних. Між ними встановлений хомут, який надягає на сендвіч і затягується болтами. Напрямні він прикрутив до підлоги з невеликим люфтом. Від нагріву димар розширюється, тому внизу стоятиме опора під трійник.

Укладання плитки на підлозі

Для примірки Юрій розклав підлогову плитку з керамогранита. Примірка показала, що підлога нерівна і його доведеться рівняти. Тому потрібно робити підкладку, а на неї клеїти плитку.

Для вирівнювання підлоги під плитку на ринку він купив лист оргалита, і скрутивши в трубу привіз на дачу, крім того, з дому привіз плитку молочного кольору. Відрізав оргаліт за розміром, зробив бордюр.

Знову він розклав плитки на підлозі, і там де передбачаються шви між плитками, він приклеїв гідроізоляційний скотч. Це потрібно щоб оргаліт не намок і не пошматували.

Підлогову плитку клеїв пастою «Універсал». В процесі установки плитки стало зрозуміло що стать до кінця не вирівнявся, довелося притискувати плити вантажем. Для швидкого схоплювання клею застосовувався обігрівач.

Пандус під піч вийшов розміром 1100х1100 мм. Для забивання швів між плитками розвів затірку і пройшовся по швах. Протер плитку і з великими труднощами (вага печі 70 кг.) Приніс піч на своє робоче місце.

Схожі публікації:


Залишити коментар