Установка печі з зовнішнім димарем

Уже підступили холода, і любителі заміського життя задумалися про опалення житла. Як самостійно встановити піч в дерев’яному будинку?

Учасник форуму Ігор побудував дерев’яний будиночок у минулому році. Напередодні нового зимового сезону господарі задумали вирішити питання з його опаленням, тому що конвектори і настінний тепловентилятор не справлялися з обігрівом промороженого житла, особливо коли температура опускалася до – 26 ° C. Ситуація ускладнювалася також похибками в утепленні і періодичним відключенням електрики. А тому дачники вирішили встановити металеву піч із зовнішнім димарем.

Обладнання та матеріали

Всі роботи Ігор виконував самостійно, попередньо закупивши все необхідне: піч, ковану підставку під неї, опорну площадку, хомути стягнуті, дефлектор-оголовок і двоконтурний димар «сендвіч» з нержавіючої сталі.

Такі димоходи годяться для дерев’яного та кам’яного будинку. Незалежно від виду палива, вони добре працюють з будь-якими опалювальними системами і трубами. Важлива частина димоходу «сендвіч» – це проміжний ізоляційний шар. Його товщина повинна бути в межах 30-60 мм: від цього залежить шумність системи та коефіцієнт освіти на трубі конденсату.

Також знадобилися термостійкий герметик, базальтова вата і картон, оцинкований лист, азбестоцементна плита. Стінові консолі і кронштейн для опорної площадки господар намітив зробити самостійно. Слідуючи радам форумчан, Ігор приступив до монтажу, взявши за основу зовнішню схему розташування димоходу.

Цей спосіб використовується, коли опалювальний агрегат встановлюють у вже збудованому будинку. При цьому димохід від печі виводиться через стіну приміщення. Переваги: економія місця в помешканні, порівняно нескладний монтаж, не потрібно проходити через дах будинку і міжповерхові перекриття. Недоліки: наявність горизонтальної ділянки, що знижує тягу, необхідність утеплювати труби димоходу; може не вписатися в дизайн будівлі.

Установка печі

Ще під час будівництва будинку Ігор передбачив отвір в стіні (1х1, 5 м), щоб пізніше встановити прохідний вузол і заставну дошку для кріплення зовнішньої опорної площадки димоходу. З внутрішньої сторони він зняв вагонку, прибрав пінопласт, випиляв заставну дошку і переніс її нижче, так як спочатку припускав придбати вертикальну піч, а придбав – горизонтальну. Потім почав робити подіум для печі: підлога в два шари покрив вогнезахисним складом, постелив базальтовий картон, зверху – лист ацеіда, попередньо просвердливши отвори для саморезов.

На 1 кв. м. ацеіда необхідно не менше 9 саморізів. Щоб запобігти напругу і пузиріння матеріалу, закручуйте від центру до периферії.

Гострим ножем зрізав по периметру краю базальтового картону, на азболист поклав плитку з керамогранита. Після того, як плитковий клей просох, на заплановане місце встановив піч і поміряв висоту вихідного патрубка. Прохідний короб господар зробив з оцинкованого листа, вирізавши і зігнувши дві заготовки. Краї і стики склепав оцинкованим куточком.

У зовнішній обробці, зробленої з імітації бруса, Ігор випиляв отвір 650х650 мм. У підготовленому отворі закріпив два відрізки монтажного профілю, що виконує функцію кріплення прохідного вузла і опори жорсткості для листа ацеіда. Коробку закріпив до профілю за допомогою куточків і болтів з гайками – це дозволило відцентрувати вузол в отворі. Сам отвір заповнив щільною мінеральною ватою, з перекриттям швів: ширина стійок була 150 мм, тому вийшло три шари.

Заповнивши отвір мінватою, Ігор зрозумів, що припустився помилки: вата пружинила і прагнула деформувати прохідний вузол, в результаті чого з часом могли виникнути порожнечі.

Для жорсткості форумчанин довелося додатково встановити на короб підсилюють куточки із зовнішньої частини.

Монтаж димоходу

Кронштейн опорної площадки Ігор робив з відрізків монтажного оцинкованого профілю та куточків від складських стелажів, виконаних з товстої перфорованої сталі, пофарбованої термостійкої емаллю. Труби він збирав на термостійкий герметик і хомути, які входили в комплект.

Спочатку Ігорзмонтував опорний елемент, потім – трійник на нього, після – щільно заповнив прохід мінватою, в якій прорізав отвір 200 мм. Зовнішнє отвір закрив листом ацеіда 700х700 мм, зверху накрив оцинкуванням. У приміщенні прикрутив лист ацеіда, з вирізаним отвором для димоходу, горизонтальний патрубок вставив в трійник через оброблення. Піч поставив на місце, надівши її вихід на патрубок. Горизонтальний патрубок господар змайстрував з метрового сендвіча: болгаркою зрізав зовнішню обечайку на потрібну довжину і відрізав зайвий утеплювач.

Горизонтальний ділянку димоходу повинен бути не більше 1 метра. Збільшення його довжини компенсується висотою димаря або іншими заходами. Також для цієї ділянки слід передбачити можливість прочистки – для цього застосовують відповідні трійники з ревізією.

Щоб продовжити роботу, Електрону довелося на фасад змонтувати лісу. В звисі даху він зробив виріз у формі літери «П» для проходу димаря. Плюсами такого рішення вважає те, що знижується пожежна небезпека, немає необхідності герметизувати покрівлю; мінусами – складність реалізації. Щоб захистити димохід від птахів і опадів, надів на нього оголовок.

Залишилося зробити не багато: закріпити труби на висоту вище коника, надіти відсутню карнизну планку, внутрішню стінку за піччю обробити плиткою, зробити окантовку подіуму профілем і протопити піч.

Фахівці попереджають, що виробники не завжди враховують специфіку монтажу димаря типу «сендвіч». Його кріплять, з’єднуючи труби всередині «по конденсату», а зовні – «по диму». Тобто всередині димоходу верхня труба повинна входити в нижню, а зовні – верхню насаджують на нижню. Якщо придбаний «сендвіч» зібраний неправильно, внутрішню трубу треба витягнути, перевернути і вставити назад.

Схожі публікації:


Залишити коментар