Відмінність мангала від барбекю

Як відомо слово мангал прийшло в українську мову з арабської і означає – жаровня. Барбекю, в принципі, та ж жаровня – так в чому ж різниця?

Зовнішні відмінності полягають у тому, що «Мангалом» прийнято називати прямокутну жаровню, в якій тліє вугілля, а зверху готуватися м’ясо на шампурах. «Барбекю», це, як правило, кругла жаровня, а зверху м’ясо на решітці.

Якщо спробувати м’ясо, приготоване на мангалі і барбекю, то різницю в смаку ви не виявите. Різниця тільки у способах приготування – на шампурі або решітці.

У наш час, для зручності, деякі фірми виготовляють чавунні жаровні або печі-грилі, разом з духовкою, на коліщатках. Часто в якості палива використовують газ і запаху диму в них не відчути. Але у них є і переваги – відкрите полум’я і розпалюються кам’яна поверхню, на яку можна помістити те, що не наколюється на шампур і те, що неможливо покласти на гриль. У них є температурний індикатор, який відстежує температуру готування страви.

Види мангалів

Розбірні мангали

Розбірні мангали виробляють з тонкої сталі, внаслідок чого дрова в них швидко прогорають, тепло погано тримається і шашлик буде не той. Ще незручний він тим, що майданчик, на яку його встановлюють, повинен бути горизонтальним інакше мангал в невідповідний момент може розвалитися і зіпсувати радість від приготування шашлику. Крім того, після його використання кріплення може заклинити, та й сам мангал може вас забруднити сажею. Тому розбірні мангали годяться для невибагливої ​​публіки і тільки для окремих походів на шашлики.

Стаціонарні мангали

Якщо ви любитель поїсти шашлики на дачі, то не пошкодуйте грошей і постарайтеся придбати чавунний мангал з піддувалом, трубою і колосниками. Побудуйте піч з пічного або вогнетривкої цегли. В такому мангалі тепло довше тримається, м’ясо краще прожарюється і залишається соковитим за умови: відстань від вугілля до м’яса має бути не меншим за 15 см. Така піч буде не тільки радувати смачним шашликом, а й прикрашати дачу і радувати вас і оточуючих, як мала форма садово-паркової архітектури.

Барбекю

«Барбекю» – це, перш за все кругла жаровня в якій жар розподіляється рівномірно і в той же час його легко регулювати, а піднімаючи або опускаючи грати, можна регулювати відстань до вугілля.

Є декілька версій щодо походження слова barbeque. Одні вважають, що воно походить від римського слова barbar – варвар, інші від гаїтянського слова «лежанка», є думка, що воно походить від індіанського слова barbacoa, так як вони смажили свої страви на гратах із прутів.

Барбекю бувають різних видів: стаціонарні і переносні, опалювальні вугіллям, електричні чи газові, з різними пристроями або без. Переносні легко встановити і розібрати, тому їх можна встановити де завгодно, стаціонарні можуть складатися з різних шафок для дров, посуду і т.д. Мобільне барбекю – забезпечене коліщатами, тому можна пересувати по дачній ділянці і ставити там, де це зручно.

Ще «Барбекю-жаровня» відрізняється тим, що перелік продуктів, які можна приготувати на ній, дуже широкий – це риба, морепродукти, м’ясо, ціла курка або її частина (крильця, ніжки) овочі, фрукти і все, що вашій душі завгодно.

Паливо

Для приготування м’яса за допомогою мангала або «Барбекю-жаровні» підійдуть не тільки колоди з поляни, але і деревне вугілля, з берези і дуба, який продається в магазинах і дуже підходить для приготування м’яса. При його використанні немає неприємного запаху, який виділяють деякі породи деревини при горінні (сосна, ялина). Крім того, він добре розгорається і до того ж можна придбати речовини для його розпалювання. Але перш ніж готувати, потрібно дочекатися, поки розпалювання згорить, інакше приготоване блюдо буде мати небажаний запах, наприклад бензину.

Для того, щоб шашлик не згорів, полум’я регулюють за допомогою бризок води. А при недостачі жару підкладають вугілля. У стаціонарних жаровнях приплив повітря можна регулювати і таким чином дотримуватися температурного режиму необхідного для смаження.

У холодну пору зручні газові та електричні «Барбекю-жаровні»

І на завершення можна сказати, що в магазинах відповідного профілю можна придбати різні пристосування та аксесуари для грилів, мангалів і барбекю.

Наприклад: подвійні грати круглої або прямокутної форми. З їх допомогою вам не потрібно буде возитися з кожним шматочком, а досить взяти грати за довгу ручку і перевернути її, і продукти будуть смажитися з іншого боку.

Грати краще купувати з тефлоновим покриттям, а сталеві грати перед використанням краще змастити маслом, щоб до неї не прилипали риба і котлети

Крім решіток можна придбати різні піддони, які можна поставити на грати і приготувати різні страви, за допомогою куплених щипців, лопаток вилок з довгими дерев’яними ручками.

Для розпалювання вугілля пропонуються довгі сірники, спеціальні запальнички-брикети які кладуть на вугілля і підпалюють.

Схожі публікації:


Залишити коментар

 • тротуарна плитка
  Основні ознаки якісної тротуарної плитки

  кабачки
  Вирощування кабачків у відкритому грунті

  двері
  Як правильно вибрати металеві вхідні двері?