Вибираємо басейн. Надувні і збірні басейни

збірні басейниНаявність власного двору і свіжого заміського повітря – одні з найважливіших складових приватного домоволодіння. А якщо до них додати приручену водну стихію, ідилію можна вважати повною.

Басейн – це не просто штучне водоймище, це ще й складне технологічне спорудження зі своєю гідротехнічної замкнутою системою, що є частиною архітектурного комплексу . Тому багато що визначають фінансові можливості замовника. Асортимент пропозицій ринку басейнів сьогодні настільки великий, що навіть складно визначити єдину класифікацію всіх існуючих пристроїв.

Одна класифікація розрізняє басейни за способом їх установки (наземні і вбудовані), інша – за типом обміну води (скіммерние і переливні), і т. д.

Але найбільш правильною вважають класифікацію басейнів за ознаками Рухаючись по наростаючій, ми почнемо з найпростіших і доступних конструкцій.

Надувні басейни

Основна частина надувного басейну це здвоєний чохол з армованої ПВХ-плівки. Такої конструкції стійкість забезпечують за допомогою оснащена порожнистої камери кромки борта, в яку насосом закачують повітря. На відміну від поширеного переконання, можливості і розміри такого басейну не обмежені використанням в якості дитячого «жабники».

Надувні моделі слабко пристосовані для фільтрації води, та й купувати серйозну фільтруючу установку на настільки недовговічну конструкцію – зайві витрати. Втім, для відносно великих чаш діаметром від 3 метрів і глибиною 120 см виробники пропонують невеликі фільтруючі установки з насосом. Басейн такого розміру з фільтром і захисними підкладками під і на чашу коштує близько 1500-2000 грн.

Якщо чаша маленька, то в даному випадку можна просто міняти воду, використовуючи відпрацьовану для поливу, а чистий заливати з колодязя або свердловини. Коли басейн порожній, його варто промити простий мочалкою. Такий догляд дозволить і купатися у чистій воді, і якісно поливати ділянку, адже для його зрошення буде використовуватися тепла відстояна вода, а не скважинная, занадто холодна для рослин.

Конструкція наземних басейнів не дозволяє встановлювати на них додаткове устаткування: протитечія, масажні форсунки, освітлення … Але для простого купання вони також зручні

Цей і наступний тип басейнів відносять до наземних. У зв’язку з цим хочеться застерегти майбутніх власників від самої поширеної помилки – непідготовленого основи під чашу. Доброю основою служить рівна мощена майданчик з каменю або дерев’яний поміст, захищений атмосферостійким лаком. На практиці чаші часто ставлять просто на землю або газон. При цьому з’являється великий ризик того, що трава проросте крізь дно і перетворить його на решето. У будь-якому випадку газон буде зіпсований. А ось мощена майданчик стане функціональною деталлю ділянки та без басейну.

Збірні басейни

 

Популярність збірним конструкціям забезпечують велика надійність і довговічність у порівнянні з простими надувними басейнами. Ці басейни купують як напівфабрикат, який фахівці з монтажу швидко монтують і підганяють прямо на об’єкті під конкретні вимоги та умови.

Сезонні конструкції такого басейну влаштовані так, що їх можна збирати навесні за день, а на зиму знову розібрати і занести на зберігання в приміщення. Спеціальні моделі (морозостійкі) можуть стояти навіть взимку, але вимагають до себе більше уваги. Збірні басейни вважаються малобюджетними в на тлі інших, однак діапазон їх цін все-таки досить великий і залежить від форми, розмірів і комплектації.

Так як збірні басейни більш довговічні, продавці готують до продажу повний комплект системи, пропонуючи з чашею все необхідне обладнання. Так, воно не зрівняється за якістю з побратимами для бетонних і скловолоконних конструкцій, але тут йому і не місце.

Як приклад системи «під ключ» розглянемо одну з пропонованих комплектацій від іменитого виробника. Так, круглий басейн діаметром 366 см, висотою 122 см і об’ємом води (80%) 1025 л коштує близько 500 у. е. При цьому в комплекті йдуть фільтраційна установка з картриджних фільтром і насос з продуктивністю 2006 л / год, четирехступенчатая сходи, захисне покриття під чашу і над площиною води. Для підтримки чистоти комплект доповнюють телескопічною штангою, поверхневим скиммером, пилососом, що працює від фільтруючого насоса, і сачком. Прямокутна чаша більшого обсягу (396 х 671 * 132 см), з усіма вищеописаними складовими, розрахованими на велику продуктивність, коштує близько 1600 у. е

До цих цін потрібно додати витрати на транспортування і монтаж. Втім, і перше, і друге можна виконати своїми силами. Благо складений басейн займає не так багато місця, та й інструкції до нього додаються, якщо не у відеоформаті, то в зрозумілих схемах.

Конструкція наземних басейнів не дозволяє встановлювати на них додаткове устаткування: протитечія, масажні форсунки, освітлення … Але для простого купання вони також зручні

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • random image
  Якщо "плаче" труба - то заплаче і господар

  Камін
  Камін - затишок і тепло у вашому домі

  продати будинок
  Будинок за канадською технологією