Вибираємо меблі для учня

Скоро 1 вересня. Пора подбати про робочий куточок для школяра.

Містечко «під ліжком»

Справжній порятунок для малогабаритних квартир, якщо у дитини поки немає своєї кімнати. Пітерські моноблоки дуже компактні: ліжко вгорі (1), під нею – стіл (2). А місткі ящики і полиці для книг (3) і одягу (4) – з боків. Доведеться подбати про хороше світильнику – таку конструкцію до вікна не поставиш.

І майте на увазі, що для підлітка потрібна певна «свобода» під столом. Простір, куди він ставить ноги, повинно мати 50 см в ширину, 60 см у висоту і 65 см в глибину.

Парта

Підходить для «Пилипко» з наймолодших класів. Тримати поставу – сидіти за похилою стільницею – вийде тільки з прямою спиною. Мамам варто час від часу наглядати, щоб відстань від імені майбутнього генія до книги на парті було приблизно дорівнює довжині руки (від ліктя до пальців).

Існують такі норми: для молодших школярів (з 1-го по 5-й клас) висота від підлоги до столешніци повинна бути 60 – 62 см. Для хлопців – 68 см.

А ось універсальна німецька парта міняє кут нахилу і може налаштуватися під будь-який розмір – від семирічки до студента. При бажанні за нею можна працювати навіть стоячи. У наборі продається і спеціальне крісло на виріст, з шкалою, що відповідає зростанню чада, – від 112 до 202 см.

Як вибрати крісло для підлітка і навчити його правильно сидіти?

Крісло не повинно бути занадто вузьким: потрібно, щоб вам було зручно в ньому рухатися. Інакше будете швидко втомлюватися.

У хорошій моделі можна набудувати висоту і глибину сидіння, висоту спинки і положення підлокітників.

Верхня частина спинки повинна бути трохи вже нижній. При такій конфігурації спинка добре підтримує тіло, хребет і дає рукам свободу руху.

Між краєм сидіння і задньою поверхнею гомілки повинен проходити стислий кулак. Це забезпечує нормальний кровотік в ногах. Передня частина сидіння крісла округлена і має невелике відхилення вниз. Це зменшує тиск під колінами, і ноги не затікають.

Ноги не бовтаються в повітрі, ступні рівно стоять на підлозі.

У такому положенні вага розподіляється рівномірно. Як регулювати висоту: збоку повинен бути важіль «ліфта».

ДО РЕЧІ

У деяких моделях передбачені підголовники. Вони фіксують положення голови, не дають сутулитися.

50% дітей приходить в 1-й клас вже з порушенням постави! Тому так важливо підібрати для школяра правильні меблі

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • random image
  Установка печі в деревяному будинку

  Меблі для дачі
  Меблі для дачі

  басейн
  Особливості будівництва стаціонарних басейнів