Види сходів для будинку

СходиСучасне будівництво приватного будинку в більшості випадків вимагає будівництва міжповерхових сходів. Сходи давно перестали бути просто засобом пересування з поверху на поверх, сьогодні це привабливий і красивий елемент інтер’єру.

У цій статті ми спробуємо розібратися у видах і конструкціях сходів, матеріалах і вимогах до них.

Більшість сходів складається із ступенів і опор підтримують щаблі. Сходи можуть складатися з горизонтальних деталей (проступи) і вертикальних (подступенки). Підтримувати ступені можна тятивами або косоурами. Практично завжди сходи має перила, тут стаття про кованих перилах .

Косоур це елемент, що підтримує щаблі знизу, тятива – фіксує елементи конструкцій знизу і з боку.

І так, сходи бувають:

 • За компонуванні: прямі сходи або поворотні;
 • За функціонуванню: стаціонарні сходи, переносні і трансформовані;
 • За матеріалом (мають на увазі несучі деталі): бетонні, залізобетонні, дерев’яні, металеві і комбіновані;
 • По конструкції: одномаршеві, двох-або многомаршеві;

Прямі сходи найпростіші, але зустрічаються досить рідко. Прямі сходи вимагає або дуже великої площі, або буде занадто незручною через складний кута підйому. Набагато зручніше буде поворотна сходи, розбита на два марші. Іноді ще бувають гвинтові сходи. Цей тип теж не відрізняється зручністю в пересуванні, але іноді незамінний на малих площах (займають найменше місця).

У більшості випадків будують сходи стаціонарні. Але в деяких випадках для місць, якими рідко користуються можна використовувати переносні або трансформовані (висувні) сходи.

Матеріали для виготовлення сходів

Давайте розглянемо всі матеріали, використовувані при будівництві сходів.

Дерев’яні сходи

Найчастіше можна зустріти сходи з дерева. Дерево здавна використовувалося при будівництві сходів, воно дозволяє сходах гармонійно вписатися в будь-який дизайн. Деревину теж можна підібрати під будь-який смак і фінансові можливості.

Не варто робити сходинки з м’яких порід деревини, такі щаблі занадто швидко зношуються.

Залізобетонні сходи

Залізобетонні сходи раніше використовувалися в багатоповерхівках, але деякі умільці примудряються надати досить приємний вигляд самому звичайному бетону. Зовнішній вигляд змінюють шляхом додавання в бетонний розчин крихти граніту, мармуру та інших мінералів. Можна просто обкласти бетон статевої плиткою.

Металеві сходи

Металеві сходи використовують значно рідше, ніж дерев’яні, але в останні роки, що набирає популярність стиль Хай-тек, прищеплює нам моду на нікелеві, хромові та алюмінієві елементи в сходах.

Сходи з каменю

Самим трудомістким, і можливо, дорогим матеріалом для виготовлення ступенів прийнято вважати камінь. Плити з граніту, лабрадориту, габро або базальту стануть відмінною прикрасою будь-якого будинку, до того ж у них просто величезний термін служби. А ось піщаник або мармур мають короткий термін служби, і через пару років, такі щаблі втратять початковий вигляд.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • Автоматичні системи поливу
  Автоматичні системи поливу - полегшуємо роботу в саду

  труби
  Ховаємо труби за гіпсокартонними плитами

  random image
  Електрокам'янка. Поради з вибору