Вигоди вертикального озеленення своєї ділянки

вертикальне озелененняЛандшафтним дизайном рано чи пізно цікавляться практично всі. Зараз цей вид мистецтва особливо популярний у нашій країні. На вулицях міст в самих різних місцях можна побачити маленькі куточки із зразками ландшафтної творчості. Але ландшафтний дизайн це не тільки клумби, піщані доріжки і кам’яні сади. Ландшафтний дизайн включає  в себе і проектування великих ділянок.

Якщо ви купуєте собі будинок за містом, вам напевно захочеться спробувати свої сили в ландшафтному дизайні. Треба сказати, що функції ландшафтного дизайну трохи ширші, ніж просто радувати око. За допомогою різних прийомів можна створити абсолютно різну атмосферу на одній і тій же ділянці, нерідко елементи дизайну використовуються для того щоб вигідніше підкреслити переваги місцевості, приховати ті чи інші недоліки будівель. Найбільш характерним для цієї мети  є застосування вертикального озеленення.

Кучеряві багаторічні рослини відразу створюють атмосферу обжитості, новий будинок вже не здається щойно збудованим, а ніби врослим в місцевість, і в той же час рослини вміло приховують не кращі технічні деталі фасаду. Використання витких рослин дозволяє також розмежувати ділянку, створювати щось на зразок відкритих кімнат на свіжому повітрі або живих альтанок. Одночасно вони формують неповторний мікроклімат на ділянці.

Взагалі, треба сказати, що елементи ландшафтного дизайну дозволяють не тільки зовні міняти атмосферу, а й формувати біологічне середовище. У першу чергу це стосується води. Наявність фонтанів, водоспадів, струмочків тепер вважається майже обов’язковим елементом штучного ландшафту. Дивитися на біжучу воду – одне з улюблених вічних занять людини. Але створення штучних водойм більшого розміру дозволить зробити літо менш спекотним, а в поєднанні з живими огорожами і кучерявими рослинами можна буквально в лічені дні змінити і склад пернатої фауни.

Можливості ландшафтного дизайну якщо й не безмежні, то дуже великі. І, мабуть, головна трудність тут – зберегти почуття міри і не піддатися спокусі перепробувати всі можливості. При правильному підході до справи творчість на власній ділянці може стати джерелом радості та натхнення, допоможе знайти душевну гармонію. Власне, саме в цьому головна задача ландшафтного дизайну, хоча з його допомогою вирішуються також і практичні завдання.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • гербіцид
  Боротьба з бур’янами за допомогою гербіцидів

  random image
  Установка печі в деревяному будинку

  Пластикові вікна
  Пластикові вікна «Salamander»