Вирощування кабачків у відкритому грунті

кабачкиЩоб виростити корисний і смачний кабачок , потрібно, для початку, підібрати тепле сонячне місце в городі. Бажано, щоб це був південно-західний або південний схил, захищений від холодного вітру. Від того, скільки сонця буде отримувати рослина, залежить швидкість настання його плодоношення.

Висівати кабачки можна в декількох різних місцях, щоб у кущів було багато місця навколо. Розростаючись, вони утворюють безліч плодів. Є кілька способів вирощування кабачків – відразу висівати насіння на грядці або виростити розсаду. Звичайно, висаджувати їх у відкритий грунт краще у вигляді розсади, попередньо вирощеної в горщиках на підвіконнях або в теплиці. Тоді й плоди з’являться раніше, і врожайність буде вищою.

Вирощування розсади кабачків з насіння

Починати сіяти насіння на розсаду можна в середині квітня або на початку травня. У невеликих стаканчиках, заповнених перегноєм і торфом, робимо невеликі поглиблення в 2-3 см і закладаємо насіння. Накриваємо їх і дотримуємося температуру 18-22 ° C. Поливати розсаду потрібно 1 раз на тиждень теплою водою.

Обов’язково проводити підгодівлю розсади. Перший- через 8-10 днів після появи перших сходів, другий раз – через ще 10 днів. І вже на 25-30 день підрослу розсаду можна висаджувати у відкритий грунт.

Вирощування кабачків у відкритому грунті

Вирощування і догляд за кабачками відразу у відкритому грунті починається з правильного підбору грунту. Земля для кабачків повинна бути родючою. І залежно від її складу, потрібно додавати мінеральні або органічні добрива. В ідеалі грунт повинен складатися з торфу, дернової землі, перегною і тирси і бути нейтральним по кислотності.

Насіння перед посадкою вимочують у розчині стимуляторів росту або мінеральних добрив не менше доби. Набряклі насіння висівають на підготовлені грядки. Схема грядок – 70х50 см, лунок повинно бути не більше 3 на квадратний метр. У кожну кладемо 2-3 насінини, додаємо по жмені золи і перегною, присипаємо 3-5 см землі.

Технологія вирощування кабачка у відкритому грунті передбачає регулярний полив, прополювання, розпушування, підживлення. Для сприяння розвитку бічних коренів, рослина підгортають на стадії 4-5 листків.

Який спосіб вирощування кабачків ви б не вибрали, прибирання дозрілих плодів роблять, коли вони досягають розмірів 15-20 см. Збирати плоди потрібно 2 рази на тиждень. Якщо проводити збирання рідко, то це негативно вплине на врожайність.

 

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • плитка
  Як правильно вибрати тротуарну плитку - рекомендації експертів

  меблі для дачної ділянки
  "Психологія" меблів для дачної ділянки

  вертикальне озеленення
  Вигоди вертикального озеленення своєї ділянки