Як купити нерухомість за містом?

Нерухомість за містом

Де, за скільки і яку заміську нерухомість купити і при цьому уникнути обману?

Коли безжальне літнє сонце і важке від диму, пилу і розпечених випарів повітря змушують бігти з вулиці в рятівну прохолоду кондиціонованих приміщень, мимоволі задумаєшся про те, щоб підшукати альтернативу або навіть заміну міській квартирі. 

Однак купити нерухомість за містом, де можна було б насолодитися чистим повітрям, природною свіжістю лісу або озера, а не витрачати свої сили і час на боротьбу з непередбаченими труднощами, не так-то просто. Поради фахівців допоможуть уникнути обману і вибрати хорошу і недорогу ділянку або заміський будинок.

Спочатку потрібно визначитися, для чого потрібна нерухомість, і яку суму ви готові виділити. Учасник форуму Starchi оцінив сімейні потреби таким чином: є сім’я, чекали народження дитини, потрібно було часто бувати в Москві. Бюджет – обмежений, до того ж, не було можливості заплатити відразу всю суму. У процесі виконання завдання йому довелося вирішити непрості питання.

Де шукати?

Якщо ви плануєте купити заміський будинок для постійного проживання і при цьому лише зрідка бувати в столиці, то особливих проблем з місцем розташування ділянки не виникне. Інша справа – якщо хочеться жити за містом, але треба бувати і в ньому. Тоді вибирається зона ближче до місця роботи – не далі 30 км від Києва, оцінюється завантаженість доріг.

При виборі ділянки слід звернути увагу на природні фактори та екологічний стан території: особливості грунту (наприклад, торфовище – небезпечний, часто виникають пожежі), сусідство промислових підприємств, великих будівництв, аеродромів, електричок і т.п. – Все, що може заподіяти незручності. Оцініть місцевість, її рельєф, транспортну доступність по карті, а після – при особистому огляді.

Навесні вибір дачної нерухомості ширший, однак восени або взимку можна побачити всі недоліки будинку.

Що вибирати?

Розміри ділянки і будинку вибираються, виходячи з бюджету та особистих уподобань. Якщо фінанси дозволяють, можна купити і більше 15 соток. Але не забувайте, що їх буде складніше обробляти і більше податку на землю платити.

Тип будинку. Для постійного проживання вибирайте будинок з цегли або блоків, краще – з місцевою каналізацією та свердловиною. Якщо ви купуєте будиночок на вихідні, цікавтеся будівлями простіше. В цьому випадку головним чинником буде наявність лісу та водойми.

Соціально-розважальна інфраструктура (школи, дитсадки, магазини, лікарні тощо), зручний під’їзд до ділянки, стан доріг буде важливо для тих, хто збирається постійно жити за містом.

Проведені комунікації (вода, газ, електрика, каналізація) також мають велике значення. Проявіть обережність, якщо девелопер гарантує їх підведення найближчим часом: дуже часто ці обіцянки не виконуються. Зверніть увагу і на технічні умови підведення: індивідуальне буде коштувати дорожче, ніж колективне.

Оцінивши всі можливості, Starchi купив ділянку без підряду, з проведеними комунікаціями, мотивуючи свій вибір наступним: дешевше побудувати самому (на 25-30%), знаєш, які матеріали будуть використані, можна зробити житло індивідуальним, що відповідає особистим потребам.

Скільки заплатити?

Вартість землі залежить від віддаленості від столиці, розміру ділянки, наявності та типу будинку та інших чинників. Учасник форуму попереджає, що надмірно дорога земля не гарантує отримання повністю «готового» ділянки, з яким не буде жодного клопоту. Не радить він купувати і занадто дешеву землю – нижче 300 000 (станом на 2010 рік).

Спочатку низька вартість пізніше може вилитися в непосильні витрати на облаштування дороги, узгодження і проведення комунікацій.

Юридичні питання

Категорія та вид дозволеного використання ділянки – найважливіший аспект, який слід врахувати при купівлі земельної ділянки: будівництво житлового будинку і прописка в ньому дозволені не на всіх землях.

Підійдуть такі категорії: «землі населених пунктів» з видом дозволеного користування – для індивідуального житлового або дачного будівництва та ведення дачного господарства, а також «землі сільськогосподарського призначення» – для дачного будівництва та ведення дачного господарства.

Щоб переконатися, чи можливо будівництво на ділянці, який ви хочете купити, зверніться в земельний комітет району. Тут же можна дізнатися про можливість переведення землі з одного призначення в інше.

Документи, необхідні для покупки ділянки: паспорт громадянина РФ, для іноземних громадян – посвідка на проживання. При оплаті, гроші вносите тільки через банк, за реквізитами, які зазначені в договорі.

Документи, які повинні бути у девелопера: паспорт, оригінал свідоцтва про власність на землю, виписка з терміном дії не менше місяця, установчі документи. Від угоди краще відмовитися, якщо вам пред’являють копію свідоцтва: її могли видати у випадку, якщо ділянка знаходиться під арештом або коли оригінал свідоцтва вилучено, а земля є предметом судового розгляду.

Залежно від ступеня довіри до продавця ви також можете вимагати різні довідки: про відсутність заборон, оплаті членських, разових і пайових внесків, підтвердження відсутності межових спорів, генеральний план забудови території та інші документи, що гарантують вам безпечне проведення угоди. Бажано також вивчити історію землі, почавши з документів про первинний виділення.

Висновки

Щоб не потрапити у складне становище, вибираючи ділянку, завжди виїжджайте на місце, не покладайтеся на слова продавця, оглядайте всі «вживу». Краще якщо буде зроблено і проведено практично все. Будьте скрупульозними, цікавтеся усіма дрібницями, оцініть всі можливі витрати.

Проявіть пильність, намагайтеся отримати якомога більше інформації: відвідуйте форуми, порадьтеся з друзями і майбутніми сусідами, проконсультуйтеся у фахівців.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • труби
  Ховаємо труби за гіпсокартонними плитами

  Вікна ПВХ
  Поради покупцеві при виборі металопластикового вікна

  внутрішній дворик
  Елегантний внутрішній дворик: 3 дизайнерські ідеї