Як вибрати газонокосарку?

газонокосаркаЗадумалися про придбання газонокосарки? Тут дійсно є про що поміркувати, оскільки асортимент моделей цього устаткування досить широкий. Механічні, електричні та акумуляторні газонокосарки покликані виконувати певне коло обов’язків, окресление виробником з урахуванням їх функціональних можливостей.

Як і яку вибрати газонокосарку для власних потреб? Спочатку розберемося з типом приводу, а потім поговоримо про технічні характеристики та функціональні особливості.

Механічна газонокосарка

Відмінним варіантом для невеликої і не сильно зарослої ділянки стане механічна газонокосарка. Якщо оброблювана площа не більше 2-х соток, і скошувати потрібно тільки молоду траву, то цей агрегат стане недорогим, але цілком гідним вашим союзником. Процес скошування відбувається за допомогою зусиль користувача, який штовхає пристрій вперед, чим приводить в рух ножі.

Газонокосарка з акумулятором

За допомогою цього пристрою ви легко зможете обробити газон до 5-ти соток. Від вас не потрібно ніяких зусиль, так як основну роботу виконує електродвигун, який живиться від акумулятора. Такий інструмент не залежить від розетки і має порівняно малу вагу. Мінусом може бути те, що на скошування жорсткої трави та чагарників він не розрахований. У комплекті зазвичай йде два акумулятори, щоб забезпечити більшу тривалість роботи. Примітно, що для газонокосарок Bosch можна використовувати акумулятори іншого електроінструменту цієї ж фірми.

Електрична модель

Практично безшумна і легка газонокосарка, що живеться від електричної мережі, здатна обробити до 7 соток. Єдине, що її обмежує – довжина кабелю, тобто працювати вона може тільки в межах, які дозволені довжиною шнура.

Бензинова газонокосарка

Ці моделі – найпотужніші. Ідеальний варіант для великої ділянки до 20 соток. Газонокосарка, що працює на бензині – це досить гучний пристрій, але її переваги перед вищепереліченими моделями незаперечні. По-перше, вона не залежить від джерел живлення і не обмежена проводами. По-друге, тільки такі потужні моделі, як бензинові, здатні впоратися з жорсткою травою, чагарником і дрібною порослю дерев.

Технічні та функціональні особливості газонокосарок

Не тільки площа газону і тип рослинності на ньому визначають рівень продуктивності газонокосарки. Наявність або відсутність певних функцій у пристрої також впливають на якість і швидкість роботи.

Функція автозапуску однозначно порадує жінок і літніх людей, так як вона дозволяє запустити двигун газонокосарки натисненням всього однієї кнопки.

Особливою популярністю останнім часом користується опція мульчування. Завдяки їй, подрібнена скошена трава відправляється назад на газон вже в якості добрива.

Матеріал, який був використаний для виготовлення деки, також має значення. І пластикові, і сталеві моделі добре зарекомендували себе. Що вибрати, практичний, але дорогий сталевий агрегат або дешевшу і легку пластикову газонокосарку – вирішувати вам.

Важливою складовою довгої служби газонокосарки є надійний механізм коліс. Плавність ходу і довговічність агрегату надають колеса з посадкою на підшипниках кочення. Їх перевагою є те, що вони придатні до ремонту у разі потреби, але вартість такої газонокосарки неодмінно буде вищою.

Зверніть увагу на розмір коліс. Чим більші задні колеса, тим менше вони шкодять газону і тим маневреніший і легший хід пристрою.

Не забудьте поцікавитися у продавців про привід коліс моделі, яка вам сподобалася. Обробити нерівну і велику ділянку ви зможете з меншими зусиллями, за умови, що вам не доведеться штовхати пристрій. Робота піде веселіше, якщо ваша газонокосарка буде оснащена переднім або, ще краще, заднім приводом.

Ширина скошування, тобто площа, яку здатний скосити агрегат за один прохід, залежить від класу газонокосарки. Наприклад, бензинові моделі можуть забезпечити скіс шириною в 44 см, а менш потужні електричні – 33 см. Можливість регулювати висоту скошування використовуючи не тільки центральний важіль, а й на кожному колесі окремо, робить покупку такої моделі більш вигідною.

Скошена трава може відкидатися на бік, збиратися в мішок або змілючуватися. Рекомендуємо купить газонокосилку з більш практичним жорстким травозбирачем.

Поставтеся серйозно до вибору інструменту, і робота з ним принесе вам не тільки користь, але і задоволення.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • ділянка землі
  Чого потрібно боятися, купуючи ділянку землі?

  ворота
  Вибираємо ворота для присадибної ділянки

  random image
  Установка печі MILANO-II