Як вибрати насіння на новий сезон?

насінняБлижче до весни багато дачників починають замислюватися про посіви. Від того, наскільки правильно буде обране насіння, залежить багатство врожаю. Насіння вибирають з урахуванням певних правил. Наприклад, важливо враховувати регіон посадки, посушливість, середню температуру повітря в період вирощування, ступінь вологості, відсутність сонця, властивості грунту та інші фактори.

Чим керуватися при виборі насіння?

Необхідно заздалегідь подумати про час для розвитку і дозрівання культур.

Використовувати рекомендується тільки свіжий посівний матеріал, який зберігався при правильній температурі і вологості повітря.

При виборі овочевих слід звертати увагу на ранні сорти, тому що пізні вимагають великих витрат і догляду.

Потрібно враховувати властивості грунту: у виснажений грунт високоврожайні сорти краще висаджувати на вузьких грядках, а низьковрожайні завдяки своїй невибагливості можуть і не помітити нестачу поживних речовин.

Вітчизняне чи імпортне насіння?

Кожен дачник, що вирощує сировину в промислових масштабах, повинен знати про способи підвищення врожайності. Зокрема, на високі показники впливає генетичний і екологічний фактори сортів насіння. Сортовипробування показують, наскільки той чи інший сорт може адаптуватися до мінливих умов. Цей фактор відноситься як до вітчизняних, так і до іноземних сортів, і від нього багато в чому залежить затребуваність того чи іншого сорту на ринку насіння.

Однак, не все так просто. Якщо говорити про огірки, то голландські сорти методично витісняли вітчизняні завдяки своїй високій врожайності та транспортабельності, але при цьому сильно поступалися за смаковими якостями “Джерельця” або “Ніжинським”. Тому дачникам, вибираючи популярні сорти, слід поцікавитися про насиченість смаку овочів, які вони в підсумку хочуть отримати. Особливу увагу слід приділити теплолюбним овочам.

Гібрид чи сорт?

Гібридне насіння позначаються значком F1 на упаковці. Найчастіше ці рослини більші і потужніші ніж їхні батьки, і дають високу врожайність. Але крім цих очевидних переваг є і недоліки. Гібриди не сприйнятливі до складних кліматичних умов і, якщо рік не урожайний, звичайні сорти дадуть фору у врожайності гібридним. Звичайні сорти, давно живуть на ринку насіння, нічим не гірше гібридів, але от новачки сильно поступаються. Буває, коли популярність нових сортів набирає оборот, вони втрачають цінні ознаки. Дачники вибирають семена почтой по Украине певного сорту з урахуванням майбутніх бажаних характеристик врожаю.

Що вибрати: кількість чи якість?

При виборі овочевих культур можна звіритися з Держреєстром, інакше є ризик залишитися зовсім без урожаю, якщо даний сорт НЕ районований в місцевості, де планується посів. Якщо сорт НЕ районований – це не означає, що врожаю не буде, просто для даної місцевості краще підходить інше насіння. Районування проводиться з урахуванням врожайності, стійкості до хвороб, швидкості дозрівання і смакових якостей. Для цього використовується еталонний сорт, і ті, хто витримав випробування, заноситься до Держреєстру, як придатний для даного типу місцевості. Овочеві культури характеризуються сумою температур, яка необхідна рослинам для переходу до плодоношення. Тому при зміщенні смуг посіву ранні сорти південних культур можуть повести себе як пізні, а пізні і взагалі не зійдуть. При цьому знижується не тільки термін дозрівання, але і стійкість до хвороб.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • пластикові вікна
  Що потрібно знати про пластикові вікна?

  збірні басейни
  Вибираємо басейн. Надувні і збірні басейни

  Вікна ПВХ
  Поради покупцеві при виборі металопластикового вікна