Як виростити моркву – секрети

моркваМорква – дуже потрібний овоч для людини. У ній міститься велика кількість вітамінів, мінералів і бета-каротин, необхідний для засвоєння вітаміну А. Вирощують її давно. За весь цей час садівники виявили деякі секрети, як виростити моркву, щоб вона була великою і солодкою. З деякими з них ви познайомитеся в цій статті.

Вирощуємо моркву – маленькі секрети

У кожної культури, вирощуваної на городі, є свої переваги в сусідах, місцем розташування, ґрунтам. Перед посадкою моркви, слід ознайомитися з рекомендаціями досвідчених садівників:

Щоб на грядках не поселялася морквяна муха, в міжряддя варто посадити цибулю.

Для посадки моркви слід вибирати місце, де торік вирощували картоплю, а також ранню капусту й огірки. Міняти розташування необхідно кожні 2-3 роки.

Не варто вибирати ділянку з кам’янистим або глинистим грунтом. Важкі чорноземи теж не підходять. Найкраще вона росте на осушених торфовищах, легких супіщаних або багатих перегноєм суглинистих грунтах. Обране місце необхідно готувати ще з осені: перекопати, вибрати бур’яни і камені, внести добрива.

Протягом усього періоду росту моркві необхідно багато сонця (особливо в момент пророщування насіння), так як в умовах затінення вона погано росте. Не варто боятися відводити для неї постійно сонячне місце, адже вона посухостійка.

Для посіву краще використовувати свіже насіння, тоді схожість буде краща, ніж у 3-4-х літніх. Для збільшення кількості сходів, посадковий матеріал можна попередньо замочити в горілці на 10-15 хвилин, потім висушити і посіяти. Також можна полити грядки окропом, засипати насінням, розрівняти і накрити плівкою до появи паростків.

Для моркви дуже важливо правильно організований полив, щоб не виникало перезволоження і пересушування її, так як це сильно впливає на смак моркви. У перший місяць після появи посівів поливати необхідно з розрахунку 3 л на 1 м2, починаючи з другого – 10 л, а в період зростання коренеплоду – 20 л. За 1,5 місяці до збору врожаю, полив необхідно скорочувати.

Щоб отримати гарну морквину обов’язково її два рази прорідити. У підсумку відстань між кущиками має становити близько 5 см. Проводити цю процедуру краще після поливу.

Використовуючи дані рекомендації, як вирощувати моркву, ви зможете отримати хороший урожай цього овоча, і цей процес не буде вимагати великих зусиль.

 

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • random image
  Вибираємо меблі для учня

  кабачки
  Вирощування кабачків у відкритому грунті

  деревяний будинок
  Вартість дерев'яного будинку