Якщо “плаче” труба – то заплаче і господар

При вирішенні проблеми водопостачання важливо звернути увагу як на труби, так і на їх з’єднання.

Слово «фітінг» (англ. «fitting») має значення «збірка», «установка». Так називаються вузли з’єднання трубопроводу. Фітинги бувають декількох видів: для з’єднання двох труб, для з’єднання трьох труб, з’єднання труб під прямим кутом і т.п. За способами з’єднання фітинги діляться на п’ять основних видів:

Різьбові фітінги

Це самий звичний спосіб з’єднання труб. Такий фітінг має всередині різьбу і просто накручується на труби, які також повинні мати різьбу. Такі фітинги – вчорашній день, і найчастіше зроблені з чавуну. На мідь і пластик вони не розраховані, при закручуванні такий фітінг може деформувати мідну або пластикову трубу.

Фітинги для капілярної пайки

Цими фітингами можна з’єднати тільки металеві труби, бо в даному випадку використовується пайка. Сам припій являє собою тоненьку дротину з олова, міді срібла і інш. Фітинг “надягають” на труби і розігрівають його пальником, внаслідок чого припій стає рідким. Після того, як фітінг охолов, труба готова до експлуатації. Це один із самих міцних і надійних видів з’єднання.

Компресійні фітинги

Для тих, хто не любить паяти, ці фітинги особливо гарні. Істотна перевага – цим способом можна з’єднувати труби різного діаметру з різних матеріалів: мідні, латунні, сталеві, пластикові та металопластикові. Замість припою всередині фітинга знаходиться обтискне кільце, яке закріплює фітінг на трубі. Кільце затягується сполучної гайкою за допомогою гайкового ключа. Правда, це не саме надійне з’єднання: такі фітинги досить часто протікають.

Прес-фітинги

Цим способом з’єднують пластикові та металопластикові труби. Для прес-фітинга необхідно спеціальне устаткування – прес, тому він використовується, як правило, при масовому будівництві.

Самофіксуючі фітинги

Це саме хитре і витіювате з’єднання, “хітрінг-фітинг” – новинка сантехнічного справи. Система внутрішніх кілець, одне з яких має гострі зубчики, забезпечують надійне кріплення. Якщо натиснути на зубасте кільце спеціальним ключем, зубчики намертво входять в інше кільце. Самофіксірующіеся фітінг можна застосовувати не один раз – він так само легко знімається, як і одягається. Зазвичай самофіксірующіеся фітінг зроблений з міді, що ідеально для мідних труб. Однак він прекрасно «поріднитися» і труби з інших матеріалів, причому незалежно від їх діаметра.

Які ж фітинги кращі?

На думку фахівців недостатньо якісні турецькі металопластикові та пластикові фітинги. Кажуть, що англійські фітинги підводять виключно рідко.

 

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • світлодіодні-лампи
  Енергозберігаючі світлодіодні світильники і лампи

  люстра
  Підсвічування натяжних стель: вибір люстри

  металеві двері
  Теплоізоляція і звукоізоляція металевих дверей