Яку цеглу вибрати для будівництва будинку?

цеглаЦегла – один з найбільш поширених матеріалів для будівництва.  У цегляній кладці можуть бути втілені найрізноманітніші і неординарні творчі задуми дизайнерів і архітекторів.

Ось вже більше тисячі років люди зводять будинки з цегли і, найцікавіше, що технологія виготовлення цього матеріалу за такий тривалий період практично не змінилася.

Цегляні будинки незвичайно виразні в архітектурному плані, дуже довговічні і вельми престижні.  Житло з цегли абсолютно справедливо цінується за високі характеристики звукоізоляції, пожежної безпеки, інертності до атмосферних опадів і різних хімічних впливів.  А якщо при будівництві відразу ж встановити надійні пластикові вікна та міцні металеві двері, то будинок можна вважати справжньою фортецею.

Поряд з великою кількістю достоїнств, цегляні будинки мають і кілька недоліків, головним з яких, мабуть, можна назвати низький рівень прогріву.  З цієї причини не рекомендується будувати будинок із цегли, якщо ви збираєтеся проживати в ньому тимчасово, припустимо, тільки в літній період.  Щоб прогріти цегляні стіни вам знадобиться досить багато часу та енергії, що, природно, спричинить додаткові фінансові витрати.

Сьогодні при зведенні будинків використовують два види цегли – силікатна і керамічна (глиняна), які в свою чергу поділяються на пустотілі і повнотілі.

У пустотілій керамічній цеглі є отвори різної форми, які можуть бути наскрізними або ненаскрізними.  Ця цегла володіє підвищеними теплоізоляційними характеристиками і застосовується для зведення як зовнішніх, так і внутрішніх стін і перегородок житлових будов.

З повнотілої керамічної цегли зводять несучі стіни, опорні колони, склепіння, фундаменти та інші конструкції з підвищеним навантаженням.  Стіни житлових будинків, повністю викладені з цього матеріалу, вимагають обов’язкового додаткового утеплення, оскільки повнотіла цегла погано зберігає тепло.  І навіть герметичні пластикові вікна не допоможуть господарям підтримувати в будинку оптимальну температуру – тепло буде досить швидко «випаровуватися» крізь стіни.

Силікатна цегла має більш високу щільність, а значить, і велику теплопровідність, ніж керамічна.  До того ж, вона менш водостійка.  Її вартість приблизно на третину нижча керамічної, однак область застосування обмежена – вона не використовується для зведення фундаментів і цоколів.

Вибираючи той чи інший вид цегли для будівництва власного будинку, рекомендується порадитися з фахівцем, досліджувати ринок цегли і подивитися, як себе ведуть споруди з цеглини локального виробництва – чи забезпечується стійкість цегли до змін температури і вологості при зміні сезонів.

Цегла, яку можна купити на сайті http://bud-mat.com.ua/, чудово поєднується з дерев’яними елементами обробки, можна сказати – цегла і дерево – матеріали родичі.

Читайте на cайті:


Залишити коментар