Заміська нерухомість в Болгарії

Нерухомість в БолгаріїЗа результатами досліджень, Болгарія сьогодні займає одне з провідних місць серед країн, де українці купують заміські будинки.

Українських покупців заміських маєтків в Болгарії приваблюють низькі ціни на нерухомість, членство країни в ЄС, історичні та культурні пам’ятки, м’який клімат, який підходить для відпочинку в будь-який час року, низька податкова ставка на покупку будинку і землі, а також досить близьке розташування – близько 3:00 перельоту.

Багато заміських будинків розташовані на березі моря або в курортних зонах. На території великих вілл є гараж, басейн і кімната для обслуговуючого персоналу. При цьому нерухомість еліт-класу дешевша, ніж аналогічна – у Франції або Італії.

Стандартна площа ділянки біля будинку – від 400 до 1000 кв.м. Типовий будинок включає в себе Сутер (напівпідвальний поверх) і ще два-три наземні поверхи. Житлова площа будинків – від 120 кв.м. Вартість заміських будинків багато в чому залежить від відстані до Чорного моря і становить від 10 тис. євро до одного мільйона.

Заміські будинки в Болгарії – різних типів. Недорогі старі, але в хорошому стані, будівлі, розташовані в селах або невеликих, віддалених від моря, містечках. В окрузі – непогана інфраструктура: асфальтовані дороги, каналізація, газ, невеликі магазини і ресторанчики поблизу.

Житло преміум-класу нерідко розташоване в закритих охоронюваних селищах недалеко від моря. Сусіди – люди з високим соціальним статусом.

Елітна нерухомість була популярна серед українців в докризові роки. В даний час попит мають більш дешеві споруди, особливо сільські будинки вартістю 10-15 тис. євро і житла подорожче – від 25 тис. до 40 тис. євро, наприклад, в таких районах як: Стара Загора, Елхов, Пловдив, Велико Тирново, Видин.

За даними реальних угод болгарських агентств нерухомості на узбережжі в середньому купують будинки за ціною від 350-700 євро за кв. метр. Частина покупців з України віддає перевагу нерухомості класу «люкс» вартістю 1000-2500 євро за метр квадратний. Такі будинки повністю готові для проживання, мебльовані, з авторським дизайном.

Іноземці можуть купити заміську або іншу нерухомість в Болгарії тільки без землі. Для укладення угоди досить закордонного паспорта. Тим, хто вирішить придбати будинок з ділянкою, необхідно буде зареєструвати фірму. Процедура досить проста, зазвичай займає один день і коштує близько 500 євро.

Оплата послуг адвоката, нотаріальна плата, сплата державного мита та інші нотаріальні витрати складуть близько 3% від оціночної вартості нерухомості, щорічний податок на нерухомість – 0,15% від її вартості, податок на вивіз сміття – 0,15-0,20% в рік.

Іноземці, які володіють заміською нерухомістю в Болгарії, не мають права безвізового в’їзду в країну. Однак наявність власної адреси в країні значно спрощує процедуру отримання візи. Крім того, власники нерухомості та члени їх сімей можуть отримати багаторазову візу, що дозволяє перебувати в Болгарії три місяці, потім видається віза на три роки.

Читайте на cайті:


Залишити коментар

 • плитка
  Як правильно вибрати тротуарну плитку - рекомендації експертів

  Садові меблі
  Садові меблі своїми руками з дерев'яних матеріалів

  Натяжна стеля
  Натяжні стелі