Заміська нерухомість в Чехії

Заміська нерухомість в Чехії – популярний об’єкт фінансових вкладень не тільки серед жителів Заходу. Останнім часом нею все частіше цікавляться українці та інші представники колишнього Союзу.

Купити заміський будинок в Чехії сьогодні – вигідно. Перш за все, тому що вартість нерухомості за містом тут дешевша, ніж в інших країнах Західної Європи. Ще одна перевага – Чехія входить до Європейського Союзу, а тому податок на нерухомість також нижчий.

Важливим є і той факт, що оплата за комунальні послуги в Чехії теж невисокі. А якщо врахувати, що клімат і екологія країни сприятливі для відпочинку та проживання, стає зрозуміло, чому багато іноземців прагнуть придбати заміський будинок саме тут.

Заміська нерухомість в Чехії стала популярна близько десяти років тому, коли почалося заселення Пругоніце, Клановіце, Здімержіце, Почернице, Саталіце ​​та інших сіл, які сьогодні перетворилися в досить великі райони. Крім передмість Праги, рентабельними регіонами вважаються північ, а в даний час – і південь країни.

Що стосується цін на заміську нерухомість, то за минулий рік, у зв’язку з кризою, вони знизилися приблизно на 12-13%, в деяких випадках – до десятків відсотків. Це, однак, практично не торкнулося вартості заміських ділянок в рекреаційних чеських зонах – Йізерскіе горах і Крконоше. Це пояснюється наявністю тут гірськолижних курортів та близькістю до столиці країни.

За результатами аналітичного дослідження ринку заміської нерухомості Чехії, проведеного компанією Sting на замовлення економічної газети «Господаржске новіни», найбільше дачі подешевшали в Оломоуці, який знаходиться на сході країни.

Якщо в 2008 році тут можна було купити дачний будиночок до 50 кв. метрів з ділянкою до 2000 кв. метрів за мільйон крон, то в 2009 році ціна на подібну нерухомість зменшилася майже вдвічі. На третину впали ціни на дачі в Брно (в Моравії), приблизно на 17% – в Дечині, в північній Чехії, на 15% – в околицях міста Мельник, недалеко від Праги.

Діапазон цін на заміську нерухомість в Чехії сьогодні широкий. В залежності від типу і площі будинку і ділянки, розташування – від 45 тис. євро (невеликий будиночок або будинок з частковою реконструкцією) до понад 950 тисяч (великий сімейний будинок або двоповерхова вілла в престижних районах).

Динаміка цін на землю за містом також різна. Наприклад, в Клановіцах ціни не опускалися нижче 6000 крон за квадратний метр, земля в Пругоніцах і Здімержіцах подешевшала приблизно на 300 крон і становить 3800-4500 крон за квадратний метр, залежно від віддаленості від лісового масиву.

Умови іпотечного кредитування різні в кожній окремій ситуації. Іноземці можуть заплатити внесок 20% від вартості нерухомості. Якщо майбутній власник дачі не має посвідки на проживання в Чеській республіці або не може надати інформацію про свій дохід, йому доведеться заплатити не менше 40%. Ставка іпотеки для українців, що надається строком до 15 років, складає приблизно 7% річних.

Схожі публікації:


Залишити коментар

 • ворота
  Вибираємо ворота для присадибної ділянки

  басейн
  Особливості будівництва стаціонарних басейнів

  Чищення килимів
  Чищення килимів за допомогою спеціальних засобів